.

.

кристал лустерот луксузни led лустери гроздобер злато лустерот модерна класика лустери со ткаенина мулти-ниво осветлување

кристал лустерот луксузни led лустери гроздобер злато лустерот модерна класика лустери со ткаенина мулти-ниво осветлување

DEN 76800.00
Количина на стоки


Материјал : полски хром, железо+стакло+ кристално
големина : 24 светла : дијаметар околу 120m*висина за 100cm+40cm синџири висина
светилки : E14 или E12 24*25w(pls употреба LED сијалица ,која може да спаси повеќе енергија)
сијалица не вклучуваат
Напон : 110 V или 240 V (Ние ќе подготви осветлување напон според напонот на купувачите земји)

Тип На Објект:
Лустери
сертификација:
ЕМК,ССА,ГШ,RoHS,PSE,CQC,УЛ,VDE,CCC,CE
Тело Материјал:
Хром
Гаранција:
3
Е Светилки Вклучени:
No
Напон:
240V,230V,120V,90-260V,110-240V,220V,110V
Стил:
Модерна
Заврши:
Полиран Хром
Инсталација Тип:
Semiflush Планината
Е dimmable:
Yes
Карактеристики:
Затворен Осветлување
Број На Модел На:
gu3
Тип На Прекинувач:
Knob префрлате
Сенка Ветер:
Up
Бренд Име:
Timebus
База Тип:
E14
Сенка Тип:
Shadeless
Извор На Светлина:
LED Светилки
Извор На Енергија:
AC
is_customized:
Yes
Wattage:
200
R

Тие исто така купуваат со овој производ