.

.

UHF Двојна Канали Безжичен Микрофон Микрофон Систем со 1 Приемник 2 Рачни Микрофони 6.35 mm Аудио Кабел НИ Адаптер

UHF Двојна Канали Безжичен Микрофон Микрофон Систем со 1 Приемник 2 Рачни Микрофони 6.35 mm Аудио Кабел НИ Адаптер

DEN 3259.00
DEN 4344.96
-25 %
Количина на стоки


UHF Двојна Канали Безжичен Микрофон Микрофон Систем со 1 Приемник 2 Рачни Микрофони 6.35 mm Аудио Кабел НИ Адаптер

Главни Карактеристики :
Карактеристики :
Безжичен микрофон систем со 1 dual-канал приемникот и на 2 рачни микрофони.
UHF дизајн(780-850 MHz) со 2 антени за јачина на примање.
Две XLR избалансиран и еден 1/4" аудио микс излез интерфејси.
Поддржува обемот на mics прилагодување одделно.
До 120m ефективен работен опсег во отворен простор.
Answer : ___________________________ Note : батерии за микрофони не се вклучени. Спецификација : Фреквентен Опсег : 780 - 850 MHz
Предавателот Моќ : 8.5 m W
Фреквенција Отстапување : ±25 KHz
Динамички Опсег : >90d B
Фреквенција Одговори : 40 Hz-15 KHz(±3d B)
T. H. D. (Вкупно) :
S/ N Сооднос : > 90d B
Работното Растојание : До 120 метри ако нема пречки
Кабел Должина : Околу 1 Метар
Микрофон Напојување : 2 * 1.5 V AA Батерија (Не се Вклучени)
Примачот за Напојување : DC 12-15 V
Адаптер : Приклучете НИ се
Примачот Големина : 19 * 13.5 * 4cm / 7.5 * 5.3 * 1.6 во
Примачот Тежина : 290g / 10.3 оз
Пакет Големина : 45 * 29.5 * 7.5 cm / 17.7 * 11.6 * 3во
Пакет Тежина : 1.54 kg / 3.4 lb
Пакет Листата :
1 * Приемник
2 * Микрофони
1 * Аудио Кабел
1 * Адаптер(НИ)
1 * Упатство(Англиски)
Препорачуваме Точка :
Превозот Методи На 1.Aliexpress службен превозот метод се земе 20-45 денови за испорака.Ако не ви стигне пратката во рок од 60 дена.Aliexpress ќе биде целосно recompensed за вашата загуба. 2.За производи во вградената батерија,ние ќе ја испрати од e Packet (за Русија ) или Aliexpress стандард превозот методи( за Русија и во други земји) 3.По парцела испраќаат .тоа ќе стане неконтролирано.Ние ќе го цениме нашите трпение во текот на рок на испорака Забелешка : АКО во 45 дена да не ја прими пратката .Ве молиме контактирајте со нас. Ние ќе поднесе барање со превозот агент .ДОКОЛКУ во текот на 60 дена (од 90 дена за бразил) вие не ја прими пратката . ние ќе isssue целосна наплата за да го Вратите&Политика за Наплата
За сите производи ние нудиме дванаесет месеци гаранција. АКО имате било unsatisfation ,можете да се вратите на неоштетени производ во рок од 7days откако ќе ја прими.
Ако имате било какви проблеми со нашите предмети или услугата, само се чувствуваат слободни да контакт прво пред да остави било неутрални или негативни повратни информации, комуникација е многу поефикасно отколку отворање на спорот. АКО ние ги игнорираме вашето барање, или, ако ние не може да понуди издржано решение.Можете да го отвори спорот да го заштитите вашиот законско право.

боја:
Приклучете НИ се
Пакет:
Yes
Број На Модел На:
SH-U585
комуникација:
Безжичната
Стил:
Рачен Микрофон
Поставете Тип:
Мулти-Микрофон Колекции
Поларните Обрасци:
Cardioid
Бренд Име:
popu·бор
Трансдуцерот:
Кондензаторот Микрофон
Употреба:
Караоке Микрофон
Трансдуцерот:
UHF Двојна Канали Безжичен Микрофон
Фреквентен Опсег:
780 - 850MHz
работната далечина :
До 120 метри ако нема пречки
Фреквенција Одговори:
40Hz-15KHz(+-3dB)
Примачот за напојување:
DC 12-15V
Микрофон Напојување:
2 * 1.5 V AA Батерија (не се вклучени)
S/ N Сооднос:
> 90dB
Динамички опсег:
>90dB
Предавателот Моќ:
8.5 mW
R

Тие исто така купуваат со овој производ