.

.

Safego 2 парчиња топло бела H4 xenon 55W P43T автомобил извор на светлина H4 халоген сијалица 60W/55W авто мото автомобил led светлата за магла 12V

Safego 2 парчиња топло бела H4 xenon 55W P43T автомобил извор на светлина H4 халоген сијалица 60W/55W авто мото автомобил led

DEN 110.00
DEN 155.52
-29 %
Количина на стоки


2 парчиња топло бела H4 55 W H4 xenon 12 V 60/55 W автомобил извор на светлина H4 халоген сијалица светлата P43 T авто мотор led headlamp
внимание, ова е многу светлина, но топла светлина, малку жолта светлина, ако треба сосема бела, вие не може да го прифати малку жолта, па ве молиме да знаат за тоа.
Карактеристики :
1.100% Сосема Нов.
2.Тежина : 120 g
3.Големина : 13cm x 10cm x 4cm(Приближно)
4.Тип Големина : 9003/H4,
5.Светла Боја : 6000 K Супер Бела Светлина
6.Примена : Фарови Ниска /Висока Греди
7.Напојување : 12 V 55 W
8. Подолг Живот : До 60000 Часа
9.Директен Приклучок Во Замена.
10.Внимание : Возила Кои се Опремени Со една Фабрика Ксенон HID Систем Ќе Користат Различни Сијалица Големина. Ве молиме обратете се До Вашиот Сопственици Упатство За правилно Fitment, или ве Молиме Истражување на Интернет Пред да Купува.
Пакет Содржина : - 2 x Xenon Халоген Светилки
1 x Пакување Кутија
Превозот
1.Предмети се испраќаат од Кина користење на Воздухопловната, стигнат до најголемиот број на земји во рок од 15 до 30 дена.
2.Објектот се испраќаат во рок од 5 работни дена откако уплатата се населиле.
3.Купувачот треба да се плати сите трошоци за Царинење Обичај и Сопствени Даночни при увоз на стоки. Услуга Време
Ние ќе ви одговори вашиот e-mail во рок од 24 часа
нормално. понекогаш имаме малку доцнење поради викенд или празник.
Ако не можете да добиете на нашата mail по 48 часа,ве молиме проверете ја вашата спам или контактирајте со нас да ни со други e-mail адреса.
Плаќање во Моментов,што може да се плати со Moneybookers, Виза, Мастеркард,QIWI и банкарски трансфер.
Можете да платите со изберете дебитни картички, вклучувајќи Маестро,Самостојна,Carte Bleue,Poste Pay, Carta Si,4 B и Euro6000.
Повеќе можности за плаќање ќе биде достапна на Ali Express во иднина.
Гаранција & Return
1.Ние обезбедуваме 3 месеци гаранција за сите предмети од датумот на породување.
2.Неисправни стоката мора да се врати во рок од 7 дена од датумот на породување.
3.Само неисправни предмет може да бидат понудени на берза или замена.
4.Ве молиме бидете сигурни да го задржи оригиналното пакување за да се вратат.
5.Купувачот треба да се плати превозот надомест за враќање во секоја ситуација, освен нашите грешки.
6.Ние нема да бидат одговорни за купувачот било какви штети и загуба над цел износ дека купувачот има вистински платената нас. Повратни информации
1.Нашата цел е да бидете сигурни дека сте среќни клиент и пријатен шопинг со нас.
2.Ако сте задоволни со купување и нашата вкупна услуга, ве молиме оставете ни 5 ѕвезди повратни информации, ние ќе го прават истото за вас.
3.Ако не сте задоволни со купувањето на било кој начин, ве молиме да ни даде можност да го реши секој проблем. Ние разбираме дека се однесува и фрустрации можеби ќе треба, ние ќе се обидеме потрудиме да ги решите вашите проблеми.
4.Не двоумете се да не контактирате во секое време, пред и по купувањето, ние сме посветени на вашиот 100% задоволството на клиентите.

Температура На Боја:
4300K
Извор На Светлина:
Ксенон
Бренд Име:
Safego
Напон:
12V
боја:
топло бела, жолта бела
Температура На Боја:
4300K-5000K
Wattage:
55w
Напон:
12V
Година:
Нови
Тип На Објект:
Фарови
R

Тие исто така купуваат со овој производ