.

.

2 парчиња Мини Мулти-агол Заварување Магнетен Држач/ Магнетни Заварување Убодни за Одржување на Мала Големина

2 парчиња Мини Мулти-агол Заварување Магнетен Држач/ Магнетни Заварување Убодни за Одржување на Мала Големина

DEN 1536.00
DEN 1616.16
-5 %
Количина на стоки


2 парчиња Мини Мулти-агол Заварување Магнетен Држач/ Магнетни Заварување Убодни за Одржување на Мала Големина
Овој производ е погоден за заварување и позиционирање на железо делови. Карактеристики : 30 степени /60 степени, агол и стандард на 45 степени агол и прав агол; центар круг дупка го прави полесно да ги собереш; сите магнетна сила преку две мали круг дупка во комбинација, повеќе дополнителна сила за да ги додадете на работното парче.
Карактеристики:
1. има 30 степени /60 степени, агли и стандард 45 степен агли и право агли;
2. центар дупка го прави полесно да ги собереш;
3. постојат два riveted дупки, кои се поврзете магнети заедно;
Модел
Агол
спецификација
нето тежина
WM4-304590 S
30°. 60°45°.90°
59*50*12mm
0.22 kg
WM4-304590 M
30°. 60°45°.90°
110*95*18mm
0.46 kg
WM4-304590 L
30°. 60°45°.90°
150*130*18mm
0.78 kg
Апликацијата сценарио :
Фабриката Се Покаже :
Политика За Испорака
1. Објектот ќе биде предаден во рамките на 2-5 работни дена од DHL, Fed Ex, UPS-от, EMS и други превозот метод можете да изберете ПОБРЗО. Ние ќе го избере најдобриот и најсоодветната испорака компанија. Обично тоа трае 7-12 дена да пристигне повеќето земји. Ќе бидете известени на следење на број еднаш цел испраќаат надвор.
2. Меѓународни купувачи се одговорни за какви било царински давачки и давачки и даноци за вашата локална самоуправа. Ве молиме контактирајте ја вашата локална царинска испостава со понатамошни прашања на оваа тема. Ние нема да бидат одговорни за било каква тарифи, давачки, или некои други давачки бара или се бара од страна на дестинација земји.
За Нас
Брендот To Auto припаѓа на Брзо Да се Купи Ограничен . Имаме specilized во професионални CNC Решение за 6years , можеме да ви понудиме целосна серија на Мотори вклучува Вретено Мотор, Серво Мотор, Stepper Мотор , и има различни CNC контрола на делови и CNC Машина . Покрај тоа , ние сами многу професионални CNC инженер во тимот за да им помогне да ви понуди било на CNC решенија .
Политика На Враќање
1. Ние прифаќаме 14 дена политика на враќање. Ако сакате да се вратите на објектот, ве молиме контактирајте со нас за 14 дена првиот и осигурете се дека пакетот е он-отвори. Купувачот мора да плати за движење и назад испорака на трошоците и на сопствени надомест на секоја земја. Откако ги добивме производ и проверени, ние ќе се направи наплата за учество во 24 часа.
2. Ние бидете сигурни дека објектот е сосема нов со оригиналниот пакет и нудат 1 година гаранција за квалитет.
3. Било кој квалитет на проблемот во нормална за време на гаранцискиот период, Ние ви нудиме бесплатна поправка. Купувачот треба да се обрне на поврат на трошоците и нашата компанија ќе ја плати ре-превозот цена.

Број На Модел На:
WM4-304590S
Бренд Име:
ToAuto
Тип:
Моќ Алатка Делови
is_customized:
No
Max. се повлече сила:
15Kgf
Композитни:
Neodymium Магнетни Менгеме
Агли:
30, 45, 60, 90
димензија:
59*50*12mm
R

Тие исто така купуваат со овој производ