.

.

LED Ангел Очи светилки drl Дење Работи Светла За Lexus CT 220h Ct200h A10 Халоген Светла за Магла со H11 55W Светилки

LED Ангел Очи светилки drl Дење Работи Светла За Lexus CT 220h Ct200h A10 Халоген Светла за Магла со H11 55W Светилки

DEN 7525.00
DEN 8005.44
-6 %
Количина на стоки

ee Mrke ® Ангел Очи Светла за Магла светилки drl / Дење Работи Светла за Полнење Точно-Одговара Магла Браник Покрие со Проектор Објектив За Lexus CT (A10) За Lexus CT 200h Луксузни (Австралија) За Lexus CT 200h (Јапонија) За Lexus CT 200h (ZWA10), Германија
Автомобил LED Ангел Очи светилки drl Халоген Светилка Светла за Магла за Lexus CT200h CT 200h * Не само што е убава ангел очите на за-BMW-стил, но исто така, тоа е дење работи светла и може да помогне да се спречи 58% од несреќи. * Направете вашиот автомобил повеќе карактеристична; Изработка на вашиот автомобил поголема видливост на ден или нејасна временска прогноза!! * Директно замена со оригинални магла покрие без модификација е потребно. Пакет се Вклучени : 2x Проектор 2x Леќа Магла Светлина Браник Опфаќа (Собраа) 2x Магла Светлина (55w H11 Халоген Светилки Пре-инсталиран) 2x LED Ангел Очи (Собраа) 2x LED Ангел Очи Инвертер
Почитувани купувачот , можете да изберете ангел очи прстени боја : виолетова, сина, зелена, црвена, жолта, бела. (место и цел,и остави порака од aliexpress ,и стандардната бела боја ) Оваа светла за магла може да биде компатибилен H11 xenon светилки и баласт; (ние ќе ви помогнат да се состави, кога ќе го добиете производот може да биде директно користење ). Ксенон светилки + баласт еден пар само треба плаќаат екстра. $45; Кликни за да се купи=> Жици за инсталација : Црвена жица поврзете на +, црна жица поврзете со -; (ви препорачуваме се поврзете со оригинални магла светлина жица, професионална инсталација може да бара) Ако вашата оригинална автомобил не светла за магла, ќе мора да се купи универзална прекинувачи и жица колекции,само треба плаќаат екстра. $10; Кликни за да се купи=>

Емитуваат Боја:
Црвениот ангел очи, Белиот ангел очи, Сини очи ангел, Iceblue ангел очи, Жолти очи ангел, Виолетова ангел очи
Име На Модел:
За Lexus CT200H
CT200h-Година:
2014,2011,2013,2015,2012
Леќа:
Вклучени
Бренд Име:
eeMrke
Lumens:
800LM
За Возило Брендови/Модел:
Lexus
Година:
2012 A10
Материјал Тип:
ABS
Објектот Дијаметар:
9cm
Специјални Функции:
2 во 1 Ангел Очи светилки drl Магла
Lexus Модел:
CT200h
Напон:
12V
Автомобил модел:
За Lexus CT200H A10
Објектот Тежина:
2kg
Тип На Објект:
Светла За Магла
Надворешни Тестирање И Сертификација:
EMARK
Извор На Светлина:
халоген
Ангел Боја На Очите(Изборен):
виолетова, сина, црвена, жолта, бела
Инсталација Место:
Го Замени Оригиналниот Магла Браник
LED Ангел Око Прстен:
Yes
Правец На Ветер:
Wattage
Правец На Ветер:
Боја
Магла Светилки:
H11
R

Тие исто така купуваат со овој производ