.

.

Хидраулична опрема пумпа на БЛАГАЈНИЧКИТЕ B100 низок притисок на масло пумпа

Хидраулична опрема пумпа на БЛАГАЈНИЧКИТЕ B100 низок притисок на масло пумпа

DEN 2880.00
Количина на стоки


Опис на производот :
CB-B(S) Серија опрема масло пумпа е еден вид на низок притисок опрема пумпа без структурата на sideboard и третиот маса.Тоа нема tblance структура на радиус-divection сила и опрема на вратило јаз,и тоа зависи јазот печат за работа.Производот има едноставна структура,conveniet одржување и ниска цена.Тоа е главно се користи во систем на различни машини и ниска вчитување votation.
Примена :
1. Подмачкување на нафта : сурова нафта, дизел, масло, лубриканти, нафта од типот на течност.
2. Со бакар опрема може да се пренесе ниска флеш точка течност, како што е бензин, бензен.
Детали параметар :
Модел
Проток(l/min)
Притисок(Mpa)
Брзина(r/мин)
Моќност(kw)
CB-B2.5
2.5
2.5
1450
0.13
CB-Б4
4
2.5
1450
0.21
CB-Б6
6
2.5
1450
0.31
CB-B10
10
2.5
1450
0.51
CB-B16
16
2.5
1450
0.82
CB-B20
20
2.5
1450
1.00
CB-B25
25
2.5
1450
1.30
CB-B32
32
2.5
1450
1.65
CB-B40
40
2.5
1450
2.10
CB-B50
50
2.5
1450
2.60
CB-B63
63
2.5
1450
3.30
CB-B80
80
2.5
1450
4.10
CB-B100
100
2.5
1450
5.10
CB-B125
125
2.5
1450
6.10
Пакување & Испорака
Пакување Детална : Иверица случаи / Картон Испорака Детална : 15 дена од денот на приемот на плаќање (според цел количество).
Ние може да направи ОЕМ!!

Бренд Име:
timeway
Притисок:
Низок Притисок
Структура:
Опрема Пумпа
моќност:
Електричен
Број На Модел На:
CB-B100
Гориво:
Дизел
Теорија:
Axial Проток Пумпа
Употреба:
Масло
Standard or Nonstandard:
Стандард
Примена:
хидраулична пумпа
R

Тие исто така купуваат со овој производ