.

.

LED Дневни Работи Светла светилки drl Проектор Леќа H11 55W Светла за Магла КОЧАН Ангел Очи Комплет За Kia Carens Рондо 2TH Генералот ОН 2006-2013

LED Дневни Работи Светла светилки drl Проектор Леќа H11 55W Светла за Магла КОЧАН Ангел Очи Комплет За Kia Carens Рондо 2TH Генералот

DEN 5911.00
DEN 6288.00
-6 %
Количина на стоки

ee Mrke® КОЧАН Ангел Очи Светла за Магла светилки drl Дење Работи Светла за Полнење Точно-Одговара Магла Браник Покрие со Проектор Објектив За Kia Carens Втората генерација (ОН; 2006-2013) За Kia Евра Carens (Тајван) За Kia Новото Лице Carens (Јужна Кореја) За Kia Рондо (Северна Америка) За Kia Rondo7 (Австралија) За Naza Citra 2 Рондо (Малезија)
* Не само што е убава ангел очите на за-BMW-стил, но исто така, тоа е дење работи светла и може да помогне да се спречи 58% од несреќи. * Направете вашиот автомобил повеќе карактеристична; Изработка на вашиот автомобил поголема видливост на ден или нејасна временска прогноза!! * Директно замена со оригинални магла покрие без модификација е потребно. Автомобил LED Ангел Очи светилки drl Халоген Светилка Светла за Магла за Kia Carens Пакет се Вклучени : 2x Проектор 2x Леќа Магла Светлина Браник Опфаќа (Собраа) 2x Магла Светлина (55w H11 Халоген Светилки Пре-инсталиран) 2x LED Ангел Очи (Собраа) 2x LED Ангел Очи Инвертер
Почитувани купувачот , можете да изберете ангел очи прстени боја : виолетова, сина, зелена, црвена, жолта, бела. (место и цел,и остави порака од aliexpress ,и стандардната бела боја ) Оваа светла за магла може да биде компатибилен H11 xenon светилки и баласт; (ние ќе ви помогнат да се состави, кога ќе го добиете производот може да биде директно користење ). Ксенон светилки + баласт еден пар само треба плаќаат екстра. $45; Кликни за да се купи=> Жици за инсталација : Црвена жица поврзете на +, црна жица поврзете со -; (ви препорачуваме се поврзете со оригинални магла светлина жица, професионална инсталација може да бара) Ако вашата оригинална автомобил не светла за магла, ќе мора да се купи универзална прекинувачи и жица колекции,само треба плаќаат екстра. $10; Кликни за да се купи=>

Емитуваат Боја:
Мраз Сини очи ангел, Црвениот ангел очи, Белиот ангел очи, Сини очи ангел, Жолта ангел очи, Виолетова ангел очи
Рондо-Година:
2008,2006,2009,2007,2011,2012,2010
Kia Модел:
Рондо
Леќа:
Вклучени
Бренд Име:
eeMrke
Lumens:
800LM
Материјал Тип:
ABS
Објектот Дијаметар:
9cm
За Возило Брендови/Модел:
Kia
Автомобил модел:
За Kia Carens ОН 2006-2013
Име На Модел:
За Kia Carens ОН 2006-2013
Напон:
12V
Специјални Функции:
Ангел Очи светилки drl
Објектот Тежина:
2kg
Тип На Објект:
Светла За Магла
Година:
ОН 2006-2013
Надворешни Тестирање И Сертификација:
EMARK
Извор На Светлина:
халоген
Ангел Боја На Очите(Изборен):
виолетова, сина, зелена, црвена, жолта, бела
Инсталација Место:
Го Замени Оригиналниот Магла Браник
LED Ангел Око Прстен:
факултативна
Wattage:
55W
Led Чип Производител:
Кри
Автомобил Производител:
Kia
R

Тие исто така купуваат со овој производ