.

.

11 Инчен Прилагодливи Триење Articulating Магија Рака Фото Студио Додатоци за LCD Монитор LED Светло dslr фото Екипаж Филм за Полнење LF14

11 Инчен Прилагодливи Триење Articulating Магија Рака Фото Студио Додатоци за LCD Монитор LED Светло dslr фото Екипаж Филм за

DEN 661.00
DEN 719.04
-8 %
Количина на стоки


Опис На Производот
Опис :
Ова е професионална 11 " articulating рака совршен за LED светло, LCD монитор или блиц светлина итн. на камери. Оваа прецизни и трајни дизајниран магија рака со заклучување контрола на копчиња за ослободување или зголемување на тензијата која може да им даде на сите позиција движење. Оваа articulating магија рака поедноставува монтажа, сместување и прилагодување било на камерата за осветлување и други додатоци.
Карактеристики
11" во должина од кога целосно продолжен.
Голем центар за заклучување knob за да го заклучите сите три движења.
Променлива триење и заклучување позиција добиени со прилагодување на центар knob.
Топла чевли адаптер за да ги собере за камера и видео камера.
1/4" завртка адаптер за да ги собере lightstand, мали блиц, LED светло & други додатоци со 1/4" женски / машки навој штекерите (подножјата).
Идеален за додатоци за монтирање точно во секој агол што ви треба.
Направени од издржлив алуминиум.
Max. оптоварување до 2kg.
Се применува за
Било камера или видео камера со топла чевли.
Пакет Содржина
1x 11" Лесен Прилагодливи Триење Моќ Рака.
1 X Следење на број

Број На Модел На:
11 инчи
Број На Модел:
11 Инчен Прилагодливи
боја:
Црна
Квалитет:
Висок
ype:
магијата на арм
Место на Потекло:
Guangdong, Кина (Копно)
за да се вклопи:
за LCD Монитор LED
is_customized:
Yes
R

Тие исто така купуваат со овој производ