.

.

Автомобил Стил LED Дневни Работи Светла ЗА Kia Sportage 2004-2012 КОЧАН Ангел Очи светилки drl Магла Халоген Светилка Светилки H11 55W 4300K

Автомобил Стил LED Дневни Работи Светла ЗА Kia Sportage 2004-2012 КОЧАН Ангел Очи светилки drl Магла Халоген Светилка Светилки

DEN 6091.00
DEN 6480.00
-6 %
Количина на стоки

ee Mrke® LED Ангел Очи E13 Светла за Магла светилки drl / Дење Работи Светла за Полнење Точно-Одговара Магла Браник Покрие со Проектор Објектив За Kia Sportage 2 генерација (2004-2010) За Kia Sportage (КМ)
Автомобил LED Ангел Очи светилки drl Халоген Светилка Светла за Магла за Kia Sportage * Не само што е убава ангел очите на за-BMW-стил, но исто така, тоа е дење работи светла и може да помогне да се спречи 58% од несреќи. * Направете вашиот автомобил повеќе карактеристична; Изработка на вашиот автомобил поголема видливост на ден или нејасна временска прогноза!! * Директно замена со оригинални магла покрие без модификација е потребно. Пакет се Вклучени : 2x Проектор 2x Леќа Магла Светлина Браник Опфаќа (Собраа) 2x Магла Светлина (55w H11 Халоген Светилки Пре-инсталиран) 2x LED Ангел Очи (Собраа) 2x LED Ангел Очи Инвертер
Почитувани купувачот , можете да изберете ангел очи прстени боја : виолетова, сина, зелена, црвена, жолта, бела. (место и цел,и остави порака од aliexpress ,и стандардната бела боја ) Оваа светла за магла може да биде компатибилен H11 xenon светилки и баласт; (ние ќе ви помогнат да се состави, кога ќе го добиете производот може да биде директно користење ). Ксенон светилки + баласт еден пар само треба плаќаат екстра. $45; Кликни за да се купи=> Жици за инсталација : Црвена жица поврзете на +, црна жица поврзете со -; (ви препорачуваме се поврзете со оригинални магла светлина жица, професионална инсталација може да бара) Ако вашата оригинална автомобил не светла за магла, ќе мора да се купи универзална прекинувачи и жица колекции,само треба плаќаат екстра. $10; Кликни за да се купи=>

Емитуваат Боја:
Црвениот ангел очи, Белиот ангел очи, Сини очи ангел, Iceblue ангел очи, Жолти очи ангел, Виолетова ангел очи
Sportage-Година:
2010,2008,2011,2012,2009
Леќа:
Вклучени
Објектот Дијаметар:
8cm
Бренд Име:
eeMrke
Kia Модел:
Sportage
Lumens:
800LM
Име На Модел:
За Kia Sportage
Година:
2004-2012
Материјал Тип:
ABS
За Возило Брендови/Модел:
Kia
Напон:
12V
Специјални Функции:
Ангел Очи светилки drl
Објектот Тежина:
2kg
Тип На Објект:
Светла За Магла
Надворешни Тестирање И Сертификација:
EMARK
Извор На Светлина:
халоген
Автомобил модел:
За Kia Sportage 2004-2012
Ангел Боја На Очите(Изборен):
виолетова, сина, мраз сина, црвена, жолта, бела
Инсталација Место:
Го Замени Оригиналниот Магла Браник
LED Ангел Око Прстен:
Yes
Wattage:
55W
Правец На Ветер:
Боја
R

Тие исто така купуваат со овој производ