.

.

Хидраулична Опрема масло Пумпа на БЛАГАЈНИЧКИТЕ B50FTH низок притисок испорака на гориво пумпа

Хидраулична Опрема масло Пумпа на БЛАГАЈНИЧКИТЕ B50FTH низок притисок испорака на гориво пумпа

DEN 2880.00
Количина на стоки


CB-B (S) Микро Опрема Пумпа
1. CB-Б микро опрема пумпа е зафатнина опрема пумпа за масло. Таа користи два gyres опрема да се преведе силата на моторот која се произведува од страна на моторот во хидрауличниот притисок моќ.
2. Оваа моќ се користи во хидрауличниот систем на машинската и други машини.
Примена :
1. Оваа пумпа може да convery масло со вискозитет 1-8 ° E, со температура 10-50 ° C.
2. Нерѓосувачки челик тип може да пумпа корозивна течност. Висока температура тип може да пумпа течности стигнат до 180 ° C.
Модел Капацитет л/мин Притисок бар Брзина r/мин Моќност kw Тежина кг CB-B2.5 2.5 25 1450 0.13 1.9 CB-Б4 4 0.21 2.8 CB-Б6 6 0.31 3.2 CB-B210 10 0.51 3.5 CB-B16 16 0.82 5.2 CB-B20 20 1.02 5.4 CB-B25 25 1.3 5.5 CB-B32 32 1.65 5.7 CB-B40 40 2.1 10.5 CB-B50 50 2.6 11 CB-B63 63 3.3 11.8 CB-B80 80 4.1 17.6 CB-B100 100 5.1 18.7 CB-B125 125 6.5 19.5
Ние може да направи ОЕМ!!

Бренд Име:
timeway
Притисок:
Низок Притисок
Структура:
Опрема Пумпа
моќност:
Електричен
Број На Модел На:
CB-B50
Гориво:
Дизел
Теорија:
Axial Проток Пумпа
Употреба:
Масло
Standard or Nonstandard:
Стандард
Примена:
хидраулична пумпа
R

Тие исто така купуваат со овој производ