.

.

ST-100w 220v-110v 110-220v чекор до&долу трансформатор за домашна употреба

ST-100w 220v-110v 110-220v чекор до&долу трансформатор за домашна употреба

DEN 661.00
DEN 696.00
-5 %
Количина на стоки

Ако ви треба помош различни електрични опрема во исто време, можете да ја користите моќта лента , но Вкупната излезна моќност треба да не повеќе од препорачуваме ве Молиме да обрнете внимание за вентилација и ладење кога користите трансформатор, за да се избегне висока температура и влажност,чувајте го подалеку од запаливи и експлозивни материи, не остави различни објектот за да ги блокираат своите страна на прозорецот.
Погоден за Вода Диспензерот, Печатач Ориз Шпорет, Вентилатор, Факс Машина, Воздух Машина, Компјутер
Влезен напон : AC 110v или 220v
Со осигурач заштитник или со текот тековната заштита
Излезен напон : AC220v или 110v Електрични апарати : се Применува за сите видови на апарати за домаќинство електрични апарати, како што се ориз, cookers, Vitamix, кафе машина, соја млеко машина, морнар, и друга храна готвење на машина; Аудио засилувач моќ, принтери, факс машини, електрични алатки, фризерски алатки, применливи работен напон 110 v или 220 v електрични апарати употреба.За товарни цена ако има било каков проблем, ве молиме контактирајте со нас, прво ќе проверите ПОБРЗО, бидејќи девојче време ќе различни.која е користена за ладење ве Молиме отсечени напојување, по употреба. Ве молиме потврдете го приклучокот тип на нас кога ќе го стави на ред!
Употреба Напомена : ве Молиме electrify трансформатор за прв пат да се користат 3 до 5 минути,ако таа работи добро и нема да имаат абнормалност ,потоа да се поврзете со вашето домаќинство. Влезен напон може да се менува во зависност од корисникот.ние ќе ви даде право совети или да се однесува на следниве инструкции : Ако моќта на опрема е 200w~400w, тоа мора да одговара 500w трансформатор или над;Ако моќта на опрема е 400w~800w,тоа мора да одговара 1000w трансформатор или над; Ако моќта на опрема е 800w~1300w, тоа мора да одговара 1500w трансформатор или над;Ако моќта на опрема е 1300w-1800w, тоа мора да одговара 2000 w трансформатор или над;Ако моќта на опрема е 1800w да 2400w, тоа мора да одговара 3000 w моќ трансформатор или погоре.
кога ќе цел 100w-1500 W ве молиме изберете приклучок тупаница, и ако сакате да го смените контактот што најмалку треба 100pcs. Ако сеуште имате сомнеж ,само нас контакт со trademanager или оставете порака на сервисен центар. Пред да ја купите трансформатор, можете да ги проверите вашите апарати, било електрични апарати производ етикети "власт"Или "потрошувачка" логото, со цел да се потврди минималната моќ на трансформатор за да одговара на вашите апарати. Со користење на тоа да се конвертира мулти-вид нето напон во општата излез под која сите електронска опрема се во безбедно функционирање.5 пати поголем од вашата опрема;за 24 часа континуирана работа за долго време,ќе треба да изберат два пати на моќ трансформатор.
100w 220v-110v 110-220v чекор до&долу трансформатор/напон конвертор за домашна употреба ST серија чекор до&долу трансформатор е напон AC конвертира уред. СВ Моќ Трансформатор може да се користи во 110 volt земји и 220 volt земји.па како да се осигури безбедноста и стабилноста на трансформатор,и да го продолжи својот животен век. Избор Информации : Трансформатор не може да биде целосна или во текот вчитај се користи,ако се задржи целосна или во текот оптоварување за долго време , тоа ќе доведе до трансформатор тело над-греење, кој ќе влијае на услугата живот, па дури и уништени трансформатор директно.

Употреба:
Електронски
Калем Број:
Autotransformer
Број На Модел На:
ST-100
is_customized:
Yes
Фаза:
Еден
Серпентина Структура:
IE
R

Тие исто така купуваат со овој производ