.

.

180X/300X Леќа Мерка Full HD 1080P HDMI VGA Индустриски Микроскоп Камерата Поставена У Диск за Складирање Слика Видео Снимка снимена

180X/300X Леќа Мерка Full HD 1080P HDMI VGA Индустриски Микроскоп Камерата Поставена У Диск за Складирање Слика Видео Снимка

DEN 8121.00
DEN 8639.52
-6 %
Количина на стоки


Тип на сензор : 2 милиони пиксели, 1 / 2.5 "CMOS боја
Ефективни пиксели : 1920 H * 1080 V
Бројот на податочни битови : 10bit
Пиксели, големина : 3.0 µm * 3.0 µm
Рамка го оценувате : 30 рамки / сек
Острината : максимална дефиниција над 900 TV линии
Скенирање на владата : прогресивен
Shutter Тип : Електронски Shutter
Динамички опсег> 90d B
Јачина на бучава сооднос : 55d B
Сензитивност : 2.0 V / лукс-sec (550 nm)
Изложување, метод : рачно / автом.
Баланс На Белата Боја : Auto / Manual
Леќа Интерфејс : C / CS
Видео интерфејс : стандарден HDMI интерфејсот, VGA интерфејс
HDMI ™ излез резолуција : 1920 X1080 60 Hz (HDMI стандардно)
C-ПЛАНИНАТА Леќа :
Работното растојание : 95mm
Зум c-планината Леќа
0.5 X C-планината адаптер
Зумирање на ликвидност : 6.5 : 1
Цел Зголемување на Моќта на 0.7 - 4.5 X(околу 10 - 180 X/300 X на екранот)
Големина : 180mm(L) * 50mm(ДИА)
Вкупниот надворешен дијаметар : 1.77" (45mm)
Работното Растојание : 27mm-45mm
56 светла бела LED светилки
100,000 часа на животот
Интензивна и се фокусираше сенка-слободен осветлување
Светлината на 0-100% Прилагодлива,висока осветленост
Променлива интензитет контрола
Моќ влез : 100-240 V, 50-60 HZ
Костим за кол на леќа : 30мм-63mm
Пакет incluede :
1 x Камера
1 x Напојување(AU/ЕУ)
1 x 180 X/300 X Зум C-планината Леќа
1 x 56 LED Прстен Светлина
1 x Камера Голем Штанд

Зголемување:
Со 180X Леќа, Со 300X Леќа
Зголемување На Односот На:
500X & Под
Број На Модел На:
rm
Теорија:
видео микроскоп
Бренд Име:
Eakins
Drawtube:
Monocular
Материјал:
Алуминиум
Карактеристики:
Висока Дефиниција
R

Тие исто така купуваат со овој производ