.

.

JIGU Црна лаптоп taptop ЗА ASUS 70-NXM1B2200Z 90-NYX1B1000Y A31-K42 A31-K52 A32-K42 A32-K52 A41-K52 A42-K52 K52L681 K52

JIGU Црна лаптоп taptop ЗА ASUS 70-NXM1B2200Z 90-NYX1B1000Y A31-K42 A31-K52 A32-K42 A32-K52 A41-K52 A42-K52 K52L681 K52

DEN 1009.92
Количина на стоки

Овој производ има 24 месеци гаранција. EMS зема околу 5-8 работни дена.
Повратни информации :
Ние ќе остави ПОЗИТИВНИ ПОВРАТНИ информации по добивањето на плаќање.5% Наплата Канада го Оценувате (точка пристигна) 0.
Времето за испорака зависи од дестинацијата и други фактори, тоа може да трае до 20 работни дена.
Сериозни Купувачот Само! Ве молиме место конкурираат само ако вие се согласувате со сите услови.7% Наплата Велика Британија го Оценувате (точка пристигна) 9.0% Наплата Германија го Оценувате (точка пристигна) 11.
Ако сакате побрзо превозот, ве молиме изберете ЕМС или DHL како вашиот превозни средства. Нашата гаранција не се прошири на сите производи кои се физички оштетени или кои не се под нормални работни услови како резултат на злоупотреба или неправилна инсталација на купувачот/корисникот е дел.предмети вратени мора да биде во иста состојба како примени и во оригиналното пакување, со сите оригинални пакет содржина. Секој батеријата има свој модел на името(или дел број,P/N), можете да ги најдете на вашата оригинална батерија. DHL зема околу 2-5 работни дена.
Враќање : 1. Купувачите ги сноси сите одговорности за сите дополнителни трошоци настанати (ако ги има).
Ние се нудат три опции за превозот.Тоа трае околу 5-7 работни дена. клиентите мора да ги плати за враќање товар. На предмети кои се купени со бесплатен превозот , ние ќе одземе на нашите превозот на трошоците од вашиот наплата износ. Земја
Време на испорака Работни Дена (не вклучувајќи празник) 5-7 8-11 12-14 15-19 20-22 >22 Работни Дена + сабота + недела 5-9 10-15 16-20 21-25 26-30 >31 сад го Оценувате (точка пристигна) 5 .
Батерија Тип : Li-ion Напон : 14. Ако не добивате нашиот одговор, ве молиме љубезно повторно испратени на вашата e-mail и ние ќе ви одговори на вас како е можно поскоро. Ве молиме контактирајте со нас ако не сте задоволни со објектот по прими.Ние ќе ги сноси трошоците за техничари на постројката за поправка/замена било предмети дадени до нас, во рамките на гарантниот рок(Утврдено дека се неисправни од нашите техничари); додека клиентите ќе бидат одговорни за круг-начин на превозот обвиненија за испраќање на нивните производи за поправка место и да се врати.
Гаранција :
1.
Сите пораки ќе бидат одговорени во рок од 1 работен ден.1% Наплата Франција го Оценувате (точка пристигна) 10.
Забелешка : Цените се прикажани вклучуваат гориво надоместоци. Кога ќе ја одберете Сингапур Пост препорачана пошта, тоа е бесплатно и платено од страна на продавачот.
Предмети се испраќаат од Кина користење на Воздухопловната, стигнат до најголемиот број на земји во рок од 10 до 20 работни дена.9%
Наплата Шпанија го Оценувате (точка пристигна) 3. Тоа ќе потрае околу 7-15 работни дена да брод на големи земји како САД, Западна Европа,Австралија и др.4% Наплата Австралија го Оценувате (точка пристигна) 21.
Превозот :
Ние Брод на Светот, освен APO/FPO.7% Наплата
По уплата е потврдена како валидни, објектите ќе бидат испратени во рок од 1-2 работни дена. Ние исто така понудени поштенски EMS и DHL express услуга за која се платени од страна на купувачот.4 V Етикета покаже Капацитет : 5200m Ah Целосно капацитет : 4400m Ah
Тип На Производ : Замена На Батеријата (100% Сосема Нов)
Состојба : 100% Сосема Нов , 24 месеци гаранција ! Сертифицирани од страна CE & Rohs !
Компатибилен оригинална Батерија Код : ЗА ASUS : 70-NXM1 B2200 Z 90-NYX1 B1000 Y A31-K42 A31-K52 A32-K42 A32-K52 A41-K52 A42-K52 K52 L681 Одговара машина : ЗА ASUS : K52 Серија K52 K52 D K52 DE K52 DR K52 F K52 J K52 JB K52 JC K52 JE K52 JK K52 JR K52 JV K52 N
Answer : ___________________________ Note :
Пред ставање на ред, ве молиме бидете сигурни дека моделот ќе купите одговара за вашиот лаптоп или лаптоп.

Бренд Име:
JIGU
Капацитетот На Батеријата:
4001 - 5000 MAh
Тип:
Li-Ion
Компатибилен Бренд:
ASUS
Батеријата Напон:
14.8 V/V 14.4
Број На Модел На:
A42-K52 A32-K42 A32-K52 A41-K52 A42-K52 K52L681 K52
Пакет:
Yes
Гаранција:
2 години
Батеријата Боја:
Црна
Батеријата клетки:
8 клетки Гранд Нов
Место на Потекло:
Guangdong Кина (Копно)
Клеточно ниво:
Одделение Мобилен
Уверение:
CE,FCC, RHOS
R

Тие исто така купуваат со овој производ