.

.

Трговија на големо 10 Компјутери од 2.4 G Безжичен предавател и приемник за Автомобил Rear View camera копија обратен камера Паркинг Систем

Трговија на големо 10 Компјутери од 2.4 G Безжичен предавател и приемник за Автомобил Rear View camera копија обратен камера

DEN 3308.00
DEN 3556.80
-7 %
Количина на стоки


Безжичен модул за автомобил обратна камера која овозможува нормално обратна камера
Овој оглас е за безжичен модул само.само може да се користи една камера
Како да се Инсталира Камера со Безжичен Модул Земете вашиот акции табличка на светлината во задниот дел на вашиот автомобил. Поправи камерата до каде акции табличка светлина беше. Поврзување вградениот табличка светло на камерата за тоа каде акции табличка светлина е поврзан за да се добие моќта се Поврзете на безжична модул (предавател) на вашата камера преку два кабли - еден приклучок за излез AV и еден приклучок за енергија Поврзете на безжична модул (предавател) да обратна светлина на вашиот автомобил за да се добие моќта - црвена жица за позитивни и црна жица за негативни
Поврзете се на безжична модул (ресивер) на вашиот автомобил монитор - жолта приклучок за AV влез.
Поврзете се на безжична модул (ресивер) на вашиот автомобил батеријата или запалка приклучок за да се добие моќта - црвена жица за позитивни и црна жица за негативните ќе видите слики кога вашиот автомобил е во обратна смена.
Забелешка : ве Молиме забележете дека овој модул е за во автомобил следи или DVD, не за GPS.
Пакетот вклучува :
10 компјутери / многу

Тип На Објект:
Паркинг Помош
Бренд Име:
Koorinwoo
Објектот Тежина:
1kg
Жица или Безжично:
Безжичната
Објектот Должина:
1inch
Екранот:
LCD
Објектот Ширина:
1inch
Специјални Функции:
Безжичната
Објектот Висина:
1inch
R

Тие исто така купуваат со овој производ