.

.

einkshop Бренд 351 351XL Компатибилни, Мастило Кертриџ За HP Photosmart C4480 C4280 C4580 C5280 Officejet J5780 J5730 Печатач

einkshop Бренд 351 351XL Компатибилни, Мастило Кертриџ За HP Photosmart C4480 C4280 C4580 C5280 Officejet J5780 J5730 Печатач

DEN 575.00
DEN 638.40
-10 %
Количина на стоки


einkshop 351 351 XL Мастило Компатибилен Кертриџ За HP Photosmart C4480 C4240 C4400 C4580 C5280 C4599 C4480 C5200 C5240 C5250 C5270 печатач
1) тип на Производ : 351 351xl Компатибилни, Мастило кертриџ
2) со компатибилни чип
3) Боја : Три-Боја
4) Мастило Вид : боја базирани мастило
5) Компатибилност користат за HP принтер како beow :
За Deskjet D4200 D4260 D4263 D4360
За Officejet J5730 J5780 J5785 J5790 J6410 J6413 J6415 J6450 J6480
За Photosmart C4205 C4210 C4240 C4250 C4270 C4272 C4273 C4275 C4280 C4283 C4285 C4293 C4294 C4340 C4342 C4343 C4344 C4345 C4348 C4380 C4385 C4400 C4435 C4440 C4450 C4472 C4473 C4480 C4483 C4485 C4500 C4580 C4583 C4585 C4599 C5200 C5240 C5250 C5270 C5273 C5275
6) Пакување : без кутија, со белата кутија, со боја кутија. ОЕМ пакување услугата е достапна
7) 100% Гаранција за нашите производи и да се договорат 1 : 1 со замена или рефундирање за неисправни производи.
Пакет Содржина :
1 Pcs 351 351xl Три-Боја на мастило кертриџ
Клиентите Често поставувани прашања
Прашање 1
Печатачот е прикажување на "Низок мастило ниво"/ "Празни" /"Црвено Х" / "!"(жолт извичник), што да правам?
Тоа е Нормална состојба за сите повторно произведени мастило касети, кои покажуваат такви информации. Кога ќе ги види овие информации, ве молиме да го Игнорираат тоа и да Кликнете на "OK" или "Затворање" да продолжи да се печати.
За некои печатач, исто така можете да Притиснете и Задржете за СТОП / РЕСЕТ КОПЧЕТО (превртен црвен триаголник копче) за 5-10 секунди, пораката прозорецот ќе исчезне.
Ако овој метод не може да го реши проблемот, пробај чип чистење како што е прикажано во Прашање 2
Прашање 2 Печатач покажува "неуспехот / оштетени / грешка / проблем..", што да правам?
Чекор 1 : да се Отстрани мастило кертриџ и ре-инсталира . Ако прашање се уште постои, оди напред на setp 2.
Чекор 2 : исклучување на печатачот, отстранете печатач , отстранете ја мастило кертриџ, почекајте додека,
потоа се ре-инсталира мастило кертриџ и рестартирате печатачот.Ако прашање се уште постои, оди напред на setp 3.
Чекор 3 : Чип чистење (контактни точки за чистење)
Чистење на мастило кертриџ чип со гумичка , а потоа се ре-инсталира, да видиме дали тоа ќе работи.(Слика 1)
Чистење на мастило кертриџ чип со алкохол памук брис , по 1 минути, а потоа се ре-инсталира, да видиме дали тоа ќе работи.(Слика 2 .Слика 3)
Напомена :
Ако сите методи погоре, не може да го реши вашиот проблем, благодарение контактирајте со нас за решение
Прашање 3 . Трепка жолта светлина, што да правам?
Исклучување на печатачот, исклучете на печатач, да чекаат за некое време, и потоа повторно да започне печатач.
Ако трепка исчезне, притиснете на копчето "во РЕД", а потоа можете да печатите нормално.
Ако сè уште блескави, Притиснете и Задржете за СТОП / РЕСЕТ КОПЧЕТО (превртен црвен триаголник копче) за најмалку 5 секунди, а потоа отпуштете. Се повторува 2-3 пати додека falshing исчезне. Потоа почекајте 10-15 секунди, Тоа ќе биде добро.
Ако вашиот печатач нели "stop/reset копчето", може да се обидете да се игнорира трепка и притиснете го копчето "во РЕД" за да продолжите да печатите, да видиме дали тоа ќе работи.
Ако овој метод не може да го реши проблемот, пробај чип чистење како што е прикажано во Прашање 2

Тип:
мастило кертриџ
Број На Модел На:
351xl Мастило кертриџ
Најголемиот Дел Од Пакување:
Yes
Бренд Име:
einkshop
Функција:
Повторно Произведени
Кертриџ за Статус:
Целосна
Компатибилен Бренд:
HP Inkjet
Компатибилен за печатари, 1:
Deskjet D4200 D4260 D4263 D4360
351 351xl мастило кертриџ:
Officejet J5730 J5780 J5785 J5790 J6410 J6413 J6415 J6450 J6480
Компатибилен за принтери 3:
Photosmart C4205 C4210 C4240 C4250 C4270 C4272 C4273 C4275
Компатибилен за принтери 4:
C4280 C4283 C4285 C4293 C4294 C4340 C4342 C4343 C4344 C4345
351xl Мастило кертриџ:
C4348 C4380 C4385 C4400 C4435 C4440 C4450 C4472 C4473 C4480
кертриџ модел:
351 351XL Мастило кертриџ
c5280 печатач:
c5280 печатач
photosmart c4280 мастило кертриџ:
photosmart c4280 мастило кертриџ
R

Тие исто така купуваат со овој производ