.

.

RLC-004 замена светилки за VIEWSONIC PJ400 PJ400-2 PJ452

RLC-004 замена светилки за VIEWSONIC PJ400 PJ400-2 PJ452

DEN 2964.00
DEN 3120.00
-5 %
Количина на стоки

Оригиналниот светилка со домување (OWH/GLM/OEM)
3. 180-ден Гаранција. Најважната работа е да се запамети е дека никогаш не треба да се допре светилка или домување директно со вашите прсти.Опис На Производот
Детали за производот
Модел БР. Ние сме биле во проектор светилки за 10 години. Со цел да го докажеме нашиот квалитет светилки, ние може да ви понуди 180-ден гаранција од денот на превозот фактура,која може да направи вашата уживаат во животот слободно.
Ви благодариме за вашата посета и имаат пријатен шопинг.
Совети за продолжување на животот на проектор и светилка
Постојат голем број на чекори што може да ги преземе за да го продолжи животот на вашиот лцд проектор сијалица. Нашиот продажен тим ќе ви одговорат искрено за податоци на светилки и нудат добра вредност,која вреди за парите. Професионална Соработка Тим. Оригиналниот голи светилка(ОБ/OOB)
4. Сигурен Corporation. : RLC-004
Сијалица параметри : HSCR165 W 50 X50
Се применуваат следниве проектор модели :
VIEWSONIC PJ400 PJ400-2 PJ452
Услови на купување
Гаранција : 180 дена од денот на превозот фактура
Плаќање : ТТ однапред, Western Union
Испорака : 2~3 дена по банка лизга или плаќање
Курир : DHL, UPS-от, FEDEX, EMS
Ние можеме да снабдување :
1. Оригиналниот со модул(НП/OLM)
2. Ние сме секогаш тука за да се одговор на првиот претходниот период. Прво на сите, да им овозможи на проекторот да се излади целосно по секоја употреба пред да се пресели или пакување во сметководствената случај. Ние сме секогаш тука да ве поддржиме, ако било кој проблем се случиле. Компатибилен светилка со домување(CWH/ML/СМ)
5. Проектор светилки слабо како тие возраст. Изобилство од Акции ни овозможи да се организира shippment брзо, обично светилки нареди може да се превезува на истиот ден. Исто така треба да се одбегнувајте екстремни температурине ја напушти проектор во автомобил во лето или кога тоа е под 40 степени. Некои проектори ви овозможи да се провери бројот на часови вашата светилка се користи преку вграден во менито систем.
Како и Кога да се Замени со Проектор Светилка
Тоа можеби е време да ја замените вашата проектор светилка.
Ние ви препорачуваме да се консултирате со вашиот кориснички прирачник за да се утврди точната инструкции за вашите специфични модел.
Контактирајте со нас
Ако имате било барање или би сакале да добиете повеќе информации за нас, pls не двоумете се да контактирате со Trademanager или пад писмо по е-пошта. Обично за неколку часа пред очекуваниот светилка живот е готов, а пораката ќе се прикаже на вашиот лцд проектор сијалица екран. Уште еден совет да се направи вашиот лцд проектор светилка минатата е чистење на проектор филтер со компримиран воздух секои неколку месеци. Компатибилен голи светилка (CB)
Оригиналниот голи светилка бренд вклучуваат : SHP UHP VIP NSH NSHA ХС HSCR UHE UHB
Повеќе детали на светилки за вашиот референца,ве молиме проверете ги следните фотографии
Зошто да се купи од нас
1. Во повеќето случаи, замена само вклучува неколку чекори, вклучувајќи ги следниве :
• Исклучување на машината и да се овозможи светилка да се излади целосно
• Отстранете го поклопецот
• Unscrew светилка домување единица
• Отстранување на стари светилка
• Завртка во нови светилка и да ја замени станбена единица и да го покрие.

Бренд Име:
SIMUSA
Број На Модел На:
RLC-004
Место на Потекло:
Кина (Копно)
Траење на живот:
2000-3000
Номинална моќност:
HS165W
R

Тие исто така купуваат со овој производ