.

.

DC24V 6W 600LM Red Blue Green Yllow Бела/Топло Бела Висок Квалитет Супер Светло IP65 ЛЕД Floodlight,Отворено Рефлектори

DC24V 6W 600LM Red Blue Green Yllow Бела/Топло Бела Висок Квалитет Супер Светло IP65 ЛЕД Floodlight,Отворено Рефлектори

DEN 1536.00
Количина на стоки


Хонг Конг воздух mail
Време На Испорака :
Од Воздухопловната : За 7-16 работни дена за САД.
Ве молиме бидете сигурни дека вашиот превозот Адреса е Точна.нашите предмети може да се врати во 7 дена,ние ќе ја плати се врати превозот надомест
3. Превозот обвиненија не се враќа.)
- Ако не можете да добиете пост по 35 дена од денот ние испратени до вас , ве молиме контактирајте не директно .
Апликации :
Пејзаж сцена/Место Осветлување
Архитектонски Осветлување
Екранот
Екранот сцена
Осветлување На Уметнички Дела
Расположение Осветлување/Општа намена
Забавен Парк сцена
Технички параметри
Модел LC-FLS-604 Напон DC12-24 V Моќ 6 W УПТ 2300 K-7000 К Прозрачна Флукс 600±50 LM LED Тип Bridgelux 50 MIL Заштита Ниво IP65 Животот >35,000 H Големина Φ95*W08*H125 MM Нето тежина 850g Пакет Големина L13 CM*W10 CM*H10 CM
Живеат-акција слики
Фабриката преглед
А+ продавачот :
1.
Ниска Топлина : Цврста состојба осветлување извор,епоксидна смола енкапсулација,многу ниска во топлина.
Ние се стремиме да биде од 5 ѕвезди продавачот и сакате да бидете целосно задоволни со вашето купување.
Ниска Кревка : Сијалица, направена од високо квалитетни алуминиумски и цврста состојба осветлување извор.
Долг Живот : Трае до 50 000 часа equavilent за 5 до 10 пати на халоген сијалица.
Сите надоместоци ќе бидат направени врз основа на куповната цена само.
Карактеристики :
Ниска Греење Генерација за Да се Намали Електрична енергија Потрошувачка на Климатизација
Заштеда на Пари на Електрична енергија Такса
Големо Намалување На Емисијата На Јаглерод
Минимизирање На Драстична Промена На Климата
Големо Намалување На Трошоците За Одржување
Долг животен век
Инстант почеток, без светкави
Цврста Состојба, shockproof
се заштеди енергија повеќе од 80% од обичните светилки ,што е Еквивалентно на 35-50w Халоген Сијалица
Долго време работи, 24 часа/ден е добра, производство на ниска топлина
Без жива или други опасни материјали, спогодба со Ro Hs
Работна средина -20+45 температура, погоден за необичен клима
Без Мешање рф
Без УВ или IR Зрачење
Одобрување : CE, Ro HS, FCC сертификат
6 години бесплатен замена, товарни се претпостави нивните
Превозот :
Ние брод во светот на рамна стапка ! Оваа цена е иста за сите краишта на светот.
Ние ќе го провериме секој објект јасно пред да се испраќаат надвор.
Од Воздухопловната : За 7-35 работни дена до Друга Земја. Ви благодариме и среќно!
Сертификат
. ние ќе ви даде трговија на големо цена.
Ќе ни биде мило да ги поправи сите проблеми што можат да го имаат.
Од Воздухопловната : За 7-25 работни дена да АУ, велика БРИТАНИЈА, СР Германија. Ние сме тука да ви помогнеме.
Обичните услуга во СВЕТОТ ПРЕВОЗОТ.
Ниска употреба на Јаглерод : Нема жива,без filckering,Hg,Pb и УВ зраци,без штетни хемиски да средина. Ние сакаме ова да биде позитивна трансакцијата за вас!
Ако имате било какви прашања, ве молиме распрашајте се пред наддавање.ветивме ние можеме да брод на предмети во 48 часа по добивањето на пари
2.
Висок CRI : Најдобро осветлување визуелна извор и боја рендерирање добро.
Се Враќа/Размена :
Доколку не сте задоволни, ве молам дозволете ми да знам и можете да го вратите во првобитна состојба преку воздух препорачана пошта во рок од 7 дена од денот на вашиот прима објект за целосно враќање на средствата.

Емитуваат Боја:
Сина, Зелена, Црвена, Бела, Жолта, Топло Бела, Ладно Бела
Тип На Објект:
Поплави Светла
Заврши:
Бранеа Никел
сертификација:
CCC,CE,FCC,RoHS
База Тип:
Оптоварување
Стил:
Модерна
Бренд Име:
LC
Напон:
24V
Тело Материјал:
Алуминиум
Повод:
Плоштад
Извор На Енергија:
DC
Е Светилки Вклучени:
Yes
Извор На Светлина:
LED Светилки
Заштита Ниво:
IP65
Број На Модел На:
LC-FLS-604
R

Тие исто така купуваат со овој производ