.

.

Фабриката за директна продажба 200x300x3MM висока чиста мека графит чувствував

Фабриката за директна продажба 200x300x3MM висока чиста мека графит чувствував

DEN 411.84
Количина на стоки


start Isv Module Wrap7314
end Isv Module Wrap7314
start Isv Module Wrap7013
end Isv Module Wrap7013
Фабриката за директна продажба 200x300x3 MM висока чиста мека графит чувствува ПАН врз основа на карбонски влакна чувствував : Користење на polyacrylonitrile основна плоча чувствувал по preoxidation и carbonization, јаглерод чувствува ќебе Текстура е мека, лесна тежина, мали топлина, добра термичка изолација, лесно сечење, лесно за ракување. Спецификација Големина : 200x300x3mm Материјал : ПАН графит чувствува Боја : црна Технички Податоци : Површина : 400-1350 g/m2 C содржина : 90-95% Пепел : 0.765% коефициент на Топлинска спроводливост : (w/m.к)0.09-0.13 (25 степен centigrade) 0.20-0.27 (1000 степен centigrade) Отпор : (ohm.cm)0.18-0.22 Влага апсорпција : 2% Работа состојба : во воздухот 350 степен centigrade во vaccum 1800 степен centigrade во инертни гасови 2650 степен centigrade Пакет вклучуваат 2 Xgraphite чувствува Примена : 1 може да се користи како пламен retardant материјали кои се користат за термоизолација индустрија; 2 како porous материјал и може да се користи за катализатор превозникот се користат во хемиската индустрија; 3 може да се користи како материјал отпорен на корозија, поставата или надворешна заштита слој за композитни материјали. 4 може да се користи како проводници, апсорпција материјали се користат во воздухопловството, батерии, electrode (како што се electrode цевка, electrode стап, итн.) и други индустрии;Во моментов се користи во примената на проводници за конкретни поврзани, исто така, во брз развој. 5 може да се користи како адсорпција материјал кој се користи за деконтаминација на гас, течни индустрија.Како гас desulfurization denitration заштита на животната средина индустрија, како што се јаглерод влакна се чувствува има карактеристики на висока температура во исто време, може да се користи во електрани, сулфурна киселина растенијата на силно загадувачките индустрии, како што се висока температура деконтаминација индустрија.Течности како што се масла и други индустрии; 6 користи за еден кристално печка, carbonization печка, Ши Yinglu, вакуум печка, индукција печка, висока фреквенција печка и топлински биланс на реактор, термичка обработка печка, синтерување печка, како што се висока температура, висок притисок печка лемење печка печка изолација и огноотпорни материјали, особено погоден за наизменична работата на висока температура вакуум печка, може да заштедите многу енергија.
Сликите се само за ваша референца, тоа е една од нашите големини, не се со иста големина како опис.

is_customized:
Yes
Тип:
Други
Име:
графит чувствував
Материјал:
ПАН ЈАГЛЕРОД ЧУВСТВУВАВ
Примена:
Штити површини од топлина и згура, топлина зачувување
Снабдување Тип:
производител
R

Тие исто така купуваат со овој производ