.

.

JIGU Топла Замена на Висок Капацитет Црна Лаптоп со Батерија ЗА ЛЕНОВО 55Y9382/3 L08C66C21 L09C3B11 L09C3B12 L09C6Y11 L09C6Y12

JIGU Топла Замена на Висок Капацитет Црна Лаптоп со Батерија ЗА ЛЕНОВО 55Y9382/3 L08C66C21 L09C3B11 L09C3B12 L09C6Y11 L09C6Y12

DEN 768.96
Количина на стоки


Опис На Производот
Батерија Тип : Li-ion
Капацитетот на батеријата : ве Молиме изберете еден од капацитетот дека треба во цената област! 11.1 V4400m Ah/49 WH 10.8 V5200m Ah/57 WH
Тип на производ : Замена Li-ion Батерии
Состојба : 100% Сосема Нов! 12 месеци гаранција!
Сертифицирани од страна CE & Rohs!
Производот Се Покаже
5200m Ah Нејзиното целосно полнење капацитет е повеќе од 5000m Ah!!!!! 11.1 V4400m Ah/49 WH
10.8 V5200m Ah/57 WH
Компатибилен оригинална Батерија Код : ЗА ЛЕНОВО : 55 Y9382/3 L08 C66 C21 L09 C3 B11 L09 C3 B12 L09 C6 Y11 L09 C6 Y12 L09 C6 YU11 L09 M3 B11 L09 S6 Y11 LO8 C66 C21 LO9 C3 B11 LO9 C3 B12 LO9 C6 Y11 LO9 C6 Y12 LO9 C6 YU11 LO9 M3 B11 LO9 S6 Y11 Одговара машина : ЗА ЛЕНОВО : за Idea Pad S10-2 Серија за Idea Pad S10-2 C Серија
Плаќање Ние ги прифаќа следниве начини на плаќање : Visa, Master Card, Маестро, American Express, Alipay Рамнотежа, QIWI, Boleto, bancontact, безбедност, Przelewy24, СМС Плаќање во Русија(МТВ, Mega Fon, Beeline, TELE2), преведување, Webmoney, Yandex.Пари, Western Union, ДОКУ, Mercado Pago, TEF, Giropay, Sofort Банкарство, Carte Bancaire (Carte Сино), Паричните средства за Плаќање (Euroset, Syvaony, руски Пост), и Ali Express Џеб. Ние не сме одговорни за било обичај должност или увоз доход. Превозот По уплата е потврдена како валидни, објектите ќе бидат испратени во рок од 1-3 работни дена. Забелешка : Цените се прикажани вклучуваат гориво надоместоци. Увозни давачки, даноци и други обичаи поврзани трошоци не се вклучени. Купувачите ги сноси сите одговорности за сите дополнителни трошоци настанати (ако ги има). Услуга за Сите пораки ќе бидат одговорени во 24hours. Ве молиме контактирајте со пораки или трговец менаџер. Ние прифаќаме се вратат и да се вратат ако предмети имаат било кој квалитет на проблемот. Повратни информации Позитивни Повратни информации(5 Ѕвезди) е многу важен за нас, ве молиме размислете два пати пред да замине повратни информации. Ако ние правиме грешки,Ние ќе ги responsibilty да ја препратите или наплата за било каков проблем.

Капацитетот На Батеријата:
4400MAh, 5200MAh
Бренд Име:
JIGU
Тип:
Li-Ion
Компатибилен Бренд:
Леново
Батеријата Напон:
10.8 V/11.1 V
Број На Модел На:
S10-2 55Y9382/3 L08C66C21 L09C3B11
Пакет:
Yes
Батеријата клетки:
6 Клетки
Место на Потекло:
Guangdong Кина (Копно)
Клеточно ниво:
Одделение Мобилен
Состојба:
Сосема Нов, работи како Вистински Делови, 100% Компатибилен ОЕМ
Гаранција:
1 година
Батеријата Боја:
Црна
Уверение:
CE,FCC, RHOS
is_customized:
Yes
R

Тие исто така купуваат со овој производ