.

.

JIGU Топла Замена Црна 9 Клетки лаптоп taptop ЗА ASUS 90-NYX1B1000Y A52 K42F K52JB N82

JIGU Топла Замена Црна 9 Клетки лаптоп taptop ЗА ASUS 90-NYX1B1000Y A52 K42F K52JB N82

DEN 1447.20
Количина на стоки


Ние се нудат три опции за превозот.1% Наплата Франција го Оценувате (точка пристигна) 10. Ако не добивате нашиот одговор, ве молиме љубезно повторно испратени на вашата e-mail и ние ќе ви одговори на вас како е можно поскоро. Увозни давачки, даноци и други обичаи поврзани трошоци не се вклучени. DHL зема околу 2-5 работни дена. На предмети кои се купени со бесплатен превозот , ние ќе одземе на нашите превозот на трошоците од вашиот наплата износ.
Сериозни Купувачот Само! Ве молиме место конкурираат само ако вие се согласувате со сите услови. Земја
Време на испорака Работни Дена (не вклучувајќи празник) 5-7 8-11 12-14 15-19 20-22 >22 Работни Дена + сабота + недела 5-9 10-15 16-20 21-25 26-30 >31 сад го Оценувате (точка пристигна) 5 .
Времето за испорака зависи од дестинацијата и други фактори, тоа може да трае до 20 работни дена.4% Наплата Австралија го Оценувате (точка пристигна) 21.7% Наплата
По уплата е потврдена како валидни, објектите ќе бидат испратени во рок од 1-2 работни дена. Нашата гаранција не се прошири на сите производи кои се физички оштетени или кои не се под нормални работни услови како резултат на злоупотреба или неправилна инсталација на купувачот/корисникот е дел.
Ако сакате побрзо превозот, ве молиме изберете ЕМС или DHL како вашиот превозни средства. клиентите мора да ги плати за враќање товар. Кога ќе ја одберете Сингапур Пост препорачана пошта, тоа е бесплатно и платено од страна на продавачот.Ако не сте задоволни кога ќе го добиете вашиот објектот, ве Молиме контактирајте ме пред да се врати. Купувачите ги сноси сите одговорности за сите дополнителни трошоци настанати (ако ги има). Овој производ има 24 месеци гаранција.
Предмети се испраќаат од Кина користење на Воздухопловната, стигнат до најголемиот број на земји во рок од 10 до 20 работни дена.
Гаранција :
1.5% Наплата Канада го Оценувате (точка пристигна) 0. Ве молиме контактирајте со нас ако не сте задоволни со објектот по прими.
Забелешка : Цените се прикажани вклучуваат гориво надоместоци.9%
Наплата Шпанија го Оценувате (точка пристигна) 3.
Батерија Тип : Li-ion Напон : 10. EMS зема околу 5-8 работни дена.
Сите пораки ќе бидат одговорени во рок од 1 работен ден.
Повратни информации :
Ние ќе остави ПОЗИТИВНИ ПОВРАТНИ информации по добивањето на плаќање.Тоа трае околу 5-7 работни дена.Ние ќе ги сноси трошоците за техничари на постројката за поправка/замена било предмети дадени до нас, во рамките на гарантниот рок(Утврдено дека се неисправни од нашите техничари); додека клиентите ќе бидат одговорни за круг-начин на превозот обвиненија за испраќање на нивните производи за поправка место и да се врати.0% Наплата Германија го Оценувате (точка пристигна) 11.1 V Етикета покаже Капацитет : 7800m Ah Целосно капацитет : 6600m Ah
Тип На Производ : Замена На Батеријата (100% Сосема Нов)
Состојба : 100% Сосема Нов , 24 месеци гаранција ! Сертифицирани од страна CE & Rohs !
Компатибилен Дел Броеви 70-NXM1 B2200 Z 90-NYX1 B1000 Y A31-K52 A32-K52 A41-K52 A42-K52 A31-B53 A32-N82 A42-N82 Компатибилни Модели ЗА ASUS : A52 A52 Series A52 F A52 J A52 JB A52 JK A52 JR A52 JR-X1 K42 Series K42 F K42 F-A2 B K42 J K42 JC K42 JR K42 JR-VX047 X K52 Series K52 D K52 DR K52 F-SX060 D K52f-sx065x K52f-sx074v K52 JB K52 JC K52 JE K52 JK K52 Jr K52jr-а1 N82 N82 E N82 EI N82 J N82 JQ N82 JV N82 JV-VX020 V
Answer : ___________________________ Note :
Пред ставање на ред, ве молиме бидете сигурни дека моделот ќе купите одговара за вашиот лаптоп или лаптоп.

Бренд Име:
JIGU
Производи Статус:
Акции
Тип:
Li-Ion
Компатибилен Бренд:
ASUS
Капацитетот На Батеријата:
>5001 MAh
Батеријата Напон:
10.8 V/11.1 V
Број На Модел На:
A32-N82
Пакет:
Yes
Гаранција:
2 години
Батеријата Боја:
Црна
Батеријата клетки:
6 клетки Гранд Нов
Место на Потекло:
Guangdong Кина (Копно)
Клеточно ниво:
Одделение Мобилен
Уверение:
CE,FCC, RHOS
is_customized:
Yes
R

Тие исто така купуваат со овој производ