.

.

БЕСПЛАТЕН ПРЕВОЗОТ 10PCS/МНОГУ Rda5830 am fm двојна бенд fm радио модул

БЕСПЛАТЕН ПРЕВОЗОТ 10PCS/МНОГУ Rda5830 am fm двојна бенд fm радио модул

DEN 1920.00
Количина на стоки


RDA5830 нова генерација на дигитални AM/FM радио модул , главно се користи во MP3/MP4 media player , со перформанси на повеќе познати од традиционалните аналогни радио модул , јасно квалитет на звукот , помалку бучава , пониска потрошувачка на енергија , висока интеграција , на акции , rockchip , Али и други популарни шема може многу добра компатибилност . Карактеристики се како што следува :
1 силна возење способност , и може директно да се вози слушалка и засилувач ;
2 висока чувствителност , ниско ниво на бучава , силна анти-мешање способност ;
3 поддршка на светот ФМ бенд ; СУМ бенд 500-2000 KHz ФМ бенд 65-120 MHz
4 висока интеграција , потребниот број на периферни уреди речиси нула ;
5 RDS/RBDS примате
6 имале висока чувствителност, добар звук , стерео ефект е одлична ;
7 I2 C дигитален интерфејс , може да одговара на сите мултимедијални обработка на чип ;
8 изградена-во отстранување на бучава , мека mute , бас ( 50 / 75 НАС ) подобрување коло дизајн ;
9 пакет големина : 11 x 11.0 мм ;

Test4:
2
is_customized:
Yes
Бренд Име:
BETTERSHENGSUN
Test1:
2
Број На Модел На:
.
R

Тие исто така купуваат со овој производ