.

.

САД 4G бустер 1900Mhz бенд 2 4G repeater КОМПЈУТЕРИ repeater мобилен телефон сигнал бустер repeater 4G LTE ФЛОПИ сигнал enlarger засилувач

САД 4G бустер 1900Mhz бенд 2 4G repeater КОМПЈУТЕРИ repeater мобилен телефон сигнал бустер repeater 4G LTE ФЛОПИ сигнал enlarger

DEN 2400.00
Количина на стоки

69 килограми . Инсталирајте ги правилно да се избегне пречки ( авто osillation ) со ѕидови помеѓу затворен & отворено антена, кога пречки постојат ,LCD ќе се прикаже целосната сигнал бар или сигнал LED нормално вклучен, но телефонот не може да направи повик .8 Kg
Сигнал покриеност : Refered на погоре рече конфигурира . Користи подолго кабел за да се овозможи надворешна антена далеку од бустер и внатрешна антена ;
2). Ве молиме бидете сигурни дека на местото каде што ви се случува да се инсталира е фреквенцијата 1900 MHZ .
Продажба точка на производот :
1.
Нето тежина : 0. За земји како што се Бразил ,САД ,Канада кои користат 1900mhz за нивните 2 G нето работи и САД 4 G . Откако ќе connet кабли и антена врз бустер ,Lcd дисплеј 1-3 барови, треба да ја промените вашата надворешна антена да подобро место да се добие појак сигнал, ако користите мали pin антена ,ве молиме надградба на тоа да панел или yagi ; Ако не можете да најдете место со добар сигнал за да се овозможи бустер со целосна бар екранот ,тоа значи дека вашата отворено сигналот е премногу лошо ,бустер нема да работи .
******Importan т Забелешка ( ве молиме прочитајте ги , и ве молиме да ги прочитате сите описи внимателно ) ************ :
Да ги споделите со бустер работа, тоа треба услови :
1. 55 dbi добивка . Ако ви се случува да директен спор или негативни, ве молиме да не купи .
Ако заштитата време е да работи повеќе ,ве молиме контактирајте да се прошири на времето ,
ако кој било проблем најде ,ве молиме контактирајте да се реши од страна на пријателски начин . тоа ќе биде различен во зависност од вашите користење на состојба и затворен антени кои ќе се користат .
Бруто Тежина : 0. По моќ поврзани ,ако LCD не се прикаже или power LED не е вклучен ,тоа значи бустер е дефектен ,ве молиме изберете еден пријателски да се реши тоа ,ние прифаќаме да reship или наплата.
Кога ќе ги купите, тоа значи дека вие само сакате да се обиде ,ако не функционира ,ве молиме да се биде пријателски да се реши.
На бустер ok (ок) за 2 G мрежа ,исто така, поддршка на 4 G мрежа во САД, како што е подолу табела :
мобилен телефон сигнал засилувач,да се видиме repeater/бустер,
300 метри квадратни работен . САД 4 G 1900mhz бустер;
4. 3 00-500 квадратни метри погоден .
Содржина :
Бустер x 1
Моќ адаптер x 1
Пакување кутија 1 x
Купувачот треба да се купи внатрешна антена ,надворешна антена и кабли !!!
Проблеми и решенија ( важно ) , ве молиме да ги прочитате :
Сите бустер ќе бидат тестирани пред превозот за да се осигура квалитетот , ако не знаат ниту за бустер и инсталација ве молиме да се започне од 0 како што е подолу .
Detaileds :
Напон : 110-220 V AC или DC12 V 2 A
Фреквентен опсег :
1850-1910 MHZ( UPLINK ) 1930-1990 MHZ( DOWNLINK )
Се здобијат со :
Uplink ≥50d B Donwlink ≥55db
Сигнал покриеност : До покритие за 300-500 квадратни метри употреба
Излезна моќност :
Пренос : 17dbm
Donwlink : 17 dbm
Отпорност : 50Ω ;
Изолација : >70db
Амбиентална температура : -10 o C50 o C
Конфигурација : 12 V/2 A prower
Големина : 190 X125 X28mm . Добиете еден или 2 ѕидови помеѓу надворешна антена и внатрешна антена за да се осигура дека тие се добро изолирани . стои таму за да проверите дали можете да направите течно повик или не,ако може ,тогаш ќе купите ,инаку ве молиме не го купувате ;
б).

Бренд Име:
Кан.Дали
Број На Модел На:
pcs950
боја:
Сина
Место на Потекло:
Guangdong, Кина (Копно)
is_customized:
Yes
R

Тие исто така купуваат со овој производ