.

.

einkshop 304 XL Remanufactured Мастило Компатибилен Кертриџ за hp 304 304XL за Deskjet 3700 3720 3730 3732 Принтери

einkshop 304 XL Remanufactured Мастило Компатибилен Кертриџ за hp 304 304XL за Deskjet 3700 3720 3730 3732 Принтери

DEN 1555.00
DEN 1727.52
-10 %
Количина на стоки


einkshop 304 XL Remanufactured Мастило Компатибилен Кертриџ за 304 304 XL за Deskjet 3700 3720 3730 3732 Принтери
Љубезно Ве Молиме Да Напомена :
Различни Област користат различни мастило кертриџ модел иако печатач модел е исто!
Ве молиме проверете ја вашата оригинална мастило кертриџ модел број пред да го одржи редот.
Нашите мастило касети се Remanufactured .
Ако мастило кертриџ се користи во вашиот печатач За 304 (или 304 XL) мастило кертриџ, нашите мастило кертриџ ќе бидат компатибилни со вашиот печатач.
Ако вашиот патрон не овој модел ,ве Молиме првиот контакт со нас и повторно цел
Пакетот Вклучува :
1 Pcs ×304 304xl Црно мастило кертриџ 1 Pcs ×304 304xl Боја на мастило кертриџ
Производи Параметар
1. Боја : Црна И Боја
2. Мастило Капацитет : Црна 18ml ,Боја 16 ML
3.Кертриџ Тип : Повторно произведени Мастило Кертриџ
4.Модел : 304 304xl мастило кертриџ
5.Страница Принос : Црна 600page(А4 формат 5% покриеност ),Боја : 450page
6.Printer model : за Deskjet 3700 3720 3730 3732 Принтери

Клиент Побара Прашање :
Прашање 1
Печатачот е прикажување на "Низок мастило ниво"/ "Празни" /"Црвено Х" / "!"(жолт извичник), што да правам?
Тоа е Нормална состојба за сите повторно произведени мастило касети, кои покажуваат такви информации. Кога ќе ги види овие информации, ве молиме да го Игнорираат тоа и да Кликнете на "OK" или "Затворање" да продолжи да се печати.
За некои печатач, исто така можете да Притиснете и Задржете за СТОП / РЕСЕТ КОПЧЕТО (превртен црвен триаголник копче) за 5-10 секунди, пораката прозорецот ќе исчезне.
Ако овој метод не може да го реши проблемот, пробај чип чистење како што е прикажано во Прашање 2
Прашање 2 Печатач покажува "неуспехот / оштетени / грешка / проблем..", што да правам?
Чекор 1 : да се Отстрани мастило кертриџ и ре-инсталира . Ако прашање се уште постои, оди напред на setp 2.
Чекор 2 : исклучување на печатачот, отстранете печатач , отстранете ја мастило кертриџ, почекајте додека,
потоа се ре-инсталира мастило кертриџ и рестартирате печатачот.Ако прашање се уште постои, оди напред на setp 3.
Чекор 3 : Чип чистење (контактни точки за чистење)
Чистење на мастило кертриџ чип со гумичка , а потоа се ре-инсталира, да видиме дали тоа ќе работи.(Слика 1)
Чистење на мастило кертриџ чип со алкохол памук брис , по 1 минути, а потоа се ре-инсталира, да видиме дали тоа ќе работи.(Слика 2 .Слика 3)
Напомена :
Ако сите методи погоре, не може да го реши вашиот проблем, благодарение контактирајте со нас за решение

Тип:
мастило кертриџ
Број На Модел На:
304XL Мастило кертриџ
Најголемиот Дел Од Пакување:
Yes
Бренд Име:
einkshop
Функција:
Повторно Произведени
Кертриџ за Статус:
Целосна
Компатибилен Бренд:
HP Inkjet
боја:
Црно-Три-Боја
Страница:
Б.К 600pages,Три-боја(C,M,Y) 450pages
Модел:
304 XL ( N9K08AE & N9K07AE )
Соодветен печатач:
Deskjet 3700 3720 3730 3732 принтери
Рок На Траење:
2years
304xl:
304xl
304xl 304:
304xl 304
304 n9k08ae:
304 кертриџ
R

Тие исто така купуваат со овој производ