.

.

Производство Прилагодено прецизни Кина продолжување спирален пролет,висока продолжување пролет,долго продолжување пролет со куките

Производство Прилагодено прецизни Кина продолжување спирален пролет,висока продолжување пролет,долго продолжување пролет со куките

DEN 6129.60
Количина на стоки


1.Опис На Производот
Карактеристики на продолжување спирален пролет :
Разни видови на продолжување спирален пролет :
1.Апликации : Шатор,Crutch,апарати за Домаќинство,Осветлување,Автомобилската, медицински уред, електроника,канцелариски материјал, играчка,Види,итн
2.Жица со дијаметар : 0.08 mm-10мм. Кориснички
3.Материјали : усвојување на домашни и увезени swc, sus, swp, лесна челик жица, манган челик жица, фосфор бакарна жица, никел-обложено жица, поцинкувана жица, калај е оближена со бакарна жица, никел-обложено челик жица, не-магнетни не 'рѓосувачки челик жица, отпорни на топлина челик жица, дуплекс нерѓосувачки челик жица(отпорен на корозија и топлина отпорни челик жица), бронза, бакар, фосфор бакар,од не' рѓосувачки челик компресија пролет, beryllium бакар. Легиран челик има 60 Si2 MNA, 60 Si2 CRVA, 55 Cr Si.
4.Површински третман : плоча злато, сребрена, бела, црвено жолта, сина, зелена, виолетова, црна, итн., сол спреј тест повеќе од 100 Х Изглед убава и светла.нерѓосувачки челик компресија пролет
5.Квалитет : добра цврстина и отпор со долг животен век,со ROHS,SGS,Дофат, Бирото,Veritas стандард. 2.Производ Покажува :
Обичај прецизни Кина продолжување спирален пролет,висока продолжување пролет,долго продолжување пролет со куките
Други долго продолжување пролет со куки :
4.Фабриката Проток :
5.Фабриката Сертификати
6.Плаќање Merthods
7.Finewe е Клиенти :
8.Контакт со нас на :
Следниве детали се бара за цитат : Цртеж или примерок ќе биде многу apprecaited ако може да се porvide. Plz се чувствуваат слободни да контакт со нас, ви благодариме!!

Материјал:
Нерѓосувачки Челик
DIY Материјали:
Металугрија
Стил:
Серпентина
Оптоварување Тип:
компресија
Употреба:
Мебел
Број На Модел На:
ПРЕПРАТЕНА-SP14031
is_customized:
Yes
Жица со дијаметар:
0.8 mm
Должина:
11mm
OD:
8мм
Место на Потекло:
Fujian, Xiamen
Употреба:
Продолжување спирален пролет
ОЕМ:
Добредојде
Површински Третман:
никел
R

Тие исто така купуваат со овој производ