.

.

DY-B42 Protable DC Двојно Мост

DY-B42 Protable DC Двојно Мост

DEN 7992.00
DEN 8880.00
-10 %
Количина на стоки


DY-B42 Protable DC Двојно Мост
База на Kelvin мост коло движи од 5µΩ - 11.00 Ω со резолуција 5µΩ Изградена-во нула-индикатор и внатрешното напојување, работен насекаде Цврсти и Тешки кутија
DC ДВОЈНО МОСТ DY-B42 Множење Моќ Ефективни Span РЕЗОЛУЦИЈА ТОЧНОСТА x10 -4 0.100 ~ 1.100 mΩ 5µΩ 5 x10 -3 1.00 ~ 11.00 mΩ 50µΩ 5 x10 -2 10.0 ~ 110.0 mΩ 500µΩ 2 x10 -1 0.100 ~ 1.100 Ω 5mΩ 2 x10 1.00 ~ 11.00 Ω 50mµΩ 2

Тестирање Напон:
види опис
Димензии:
230*200*140 мм
Температурата На Работа:
види опис
DIY Материјали:
Електрични
Мерен Опсег:
види опис
Дисплеј Тип:
Дигитални Само
Број На Модел На:
DY-B42
Бренд Име:
Duoyi
Точноста Класа:
види опис
вкупниот опсег:
5-11.00
Напојување:
DC1.5V
Резолуција:
5u ohm
Тип:
DC Двојно Мост
Земја на потекло:
CN
R

Тие исто така купуваат со овој производ