.

.

Најновата Верзија Syma X5C X5C-1 2,4 G 6 Оската ЖИРО HD Камера РК Quadcopter RTF RC Хеликоптер со 2.0 MP Камера

Најновата Верзија Syma X5C X5C-1 2,4 G 6 Оската ЖИРО HD Камера РК Quadcopter RTF RC Хеликоптер со 2.0 MP Камера

DEN 2162.00
DEN 2457.12
-12 %
Количина на стоки


Нова Верзија Syma X5 C X5 C-1 2,4 G 6 Оската ЖИРО HD Камера РК Quadcopter RTF RC Хеликоптер со 2.0 MP Камера
Опис :
Бренд Име : Syma
Точка Име : Истражувачи 6 Оска 4 CH РК Quadcopter
Предмет БР. : X5 C-1
Боја : Бела
Режимот На Чекање 2 (Стандардно)
Фреквенција 2.4 G Канал 4 CH со 6 Оската Жиро Камера Пиксели 200 W Видео Време За 30min (allow video и камера во исто време) Фотографии За 800 слики на Мемориската Картичка 4 G Главниот Роторот со Дијаметар од 14cm Батеријата за Контролер 4"АА" батерии( не се вклучени) Батеријата за Quadcopter 3.7 V 500m Ah Li-поли Време на Полнење За 90 минути(на USB полнење) Летање време За 7 минути Контролирање на Оддалеченост од Околу 50 метри Димензија 31*31*8cm Тежина 916g
Карактеристики :
Со HD Камера,висока револуција 200 W пиксели.
На предавателот има изгради-во два модови,Mode1 и Режим 2.
На 6-оската систем им овозможува на quad да биде рака започна.
6-Оската жиро quad-rotorcraft лет, силна стабилност,лесно може да се имплементира на разни лет движења, посилен ветер отпор, полесно да го контролираат.
2.4 технологија усвоен за анти-мешање.дури и повеќе од еден quadcopter е летање во исто време, тие нема да се мешаат едни со други.
На quadcopter можат да летаат и внатрешна и надворешна.Вклучувајќи 4 CH дигитални сооднос РК систем.
Полнење со високи перформанси на батеријата.
Функција : нагоре/надолу,лево/десно sideward борба,напред/назад,свртете лево/десно,со жиро/led светла,А 360-степен 3 D и специјални функции(континуирано валање)
Пакет Се Вклучени :
1 x SYMA X5 C-1 Quadcopter
1 x Предавателот
1 x 3.7 V 350m Ah Li-поли Батеријата
4 x Ножеви
1 x USB Полнач
Превозот :
1.Ние ќе брод предмети во рок од 5 работни дена по извршената уплата е постигнат.
2.Ние обезбедуваме бесплатен превозот политика преку кина airpost.тоа може да треба 20-30 дена да пристигнат.можете да ги користите на следење на број е предвидено да се следи онлајн.
3.Увозни давачки, даноци и давачки кои не се вклучени во точка цена или на превозот обвиненија. Овие трошоци се на купувачот одговорност
Наплата & Замена :
1.Сите на испорачани производи ќе бидат тестирани пред превозот од страна на нашите професионални КК.
2.Откако ќе ја прими стоката, ве молиме контактирајте со нас во рок од 7 дена ако не сте задоволни или не се штети. Но мора да ни даде слики доказ .
3.Ако сакате да се вратите на предмети, ве молиме имајте ги во иста состојба како што била испратена. Ние ќе рефундирање на дека по што доби тоа, но наплата износ не ќе вклучувајќи го и превозот цена.
Повратни информации & Контакт со нас на :
1.Било какви прашања или коментари во врска со производи или услуги, ве молиме да бидат слободни да контакт.
2.Ви благодариме за вашиот позитивен фидбек, ако сте задоволни со нашата предмети или услуги.
3.Ако имате било какви негативни повратни информации pls контактирајте со нас прво ,ние ќе се потрудиме да го реши проблемот за вас.Како и да е негативна повратна информација не се реши работи. Ние сме секогаш спремни да работат работи надвор, ви благодариме!

Тип:
Хеликоптер
Карактеристики:
Далечинска Контрола,Да Се Загрози Отпорни
Воздушна Фотографија:
No
Време На Полнење:
Прибл. 60 минути
Број На Модел На:
X5C-1
Возраст Опсег:
8-11 Години,> 14 години,> 8 години,12-15 Години,Grownups
Состојба на Собранието:
Подготвени-to-Go
Акција Време:
9 до 12 минути
Предупредување:
Погоден за деца над 14 години.
Пакетот Вклучува:
USB Кабел,Полнач,Оригинална Кутија,Камера,Оперативни Инструкции,Батериите,Далечински Контролер
Моторни:
Четка Мотор
Контролор На Батеријата:
АА ОД 1,5 V * 4(не се вклучени во пакетот)
Материјал:
Пластика,Карбонски Влакна,Метал
Полнење Напон:
3.7 V 500mAh Литиум батерија
Приклучоци Тип:
USB
Контрола На Канали:
4 Канали
Далечински Растојание:
100
Контролор На Владата:
MODE2
Гаранција:
3
Извор На Енергија:
Електричен
Димензии:
25 x 25 x 7cm
Далечинска Контрола:
Yes
R

Тие исто така купуваат со овој производ