.

.

Дигитални време на одложување реле DH48S-S DC 12V временско реле со штекерот време се префрлите реле

Дигитални време на одложување реле DH48S-S DC 12V временско реле со штекерот време се префрлите реле

DEN 351.84
Количина на стоки

DH48 S серија временско реле
DH48 S-S DC 12 V
0.1 S~99 H
Примена : DH48 S воведе во странство технологија,снабдување напредни големи размери, посебно IC и LED,според странство технологија стандард,може да го замени H5 CN на OMRON компанијата и истиот производи,производот има убава outlook,широк временски опсег,висока прецизност,ниска потрошувачка на енергија,долг живот,голем контакт капацитет virtures и слично,се користи во контролирање елемент на автоматскиот систем за контрола.
Технички параметар :
Напојување : 85~110% на оценет напон
Номинална напон : DC 12 V
Време range : 0.1 S ~ 99 H
Работа на Владата : циклични одложување
Контакт форма : збир на време на одложување, ресетирање, пауза
Одложување на контрола на прецизност : ≤0.3%±0.05 s
Контакт оценка : AC напон 220 V 5 A
DC 30 V 5 A(resistive оптоварување)
Механички век : ≥10 7 време
Електрични век : ≥10 5 време
Амбиентална температура : -10°C~+50°C
Потрошувачка : ≤3 W
Надморска височина :
Димензија :
Детали слики :

is_customized:
Yes
Заштита На Функција:
Запечатени
Големина:
Subminiature
Употреба:
Општа Намена
Контакт Оптоварување:
Ниска Моќност
Теорија:
Временско Реле
Број На Модел На:
DH48S-S
Работен напон:
DC 12V
работа на владата:
спроведување одложување
контактирајте со капацитет:
3А 220VAC
инсталација demensions:
45*45 mm
преглед demensions:
48*48*97.5 мм
R

Тие исто така купуваат со овој производ