.

.

DC 10-50V PWM DC Мотор Брзина Контролер 3000w(Макс.) 12V 24V 36V 40V 50V 60A Брзина се Префрлите

DC 10-50V PWM DC Мотор Брзина Контролер 3000w(Макс.) 12V 24V 36V 40V 50V 60A Брзина се Префрлите

DEN 811.20
Количина на стоки


Технички индикатори
(1) работен напон : DC10 V - DC50 V широк работен напон спектар
(2) контрола на енергија : 0.01 2000 w (40 а) максималната номинална струја различни работен напон задолжени за контрола на моќта на различни специфични како што следува;
Кога се работи напон 12 v 12 v * 60 a = 720 w
Кога работен напон од 24 v 24 v * 60 a = 1440 w
Кога се работи напон е 36 36 v v * 60 a = 2160 w
Кога се работи напон 40 40 v v * 60 a = 2400 w
Кога работен напон 50 50 v v * 60 a = 3000 w
(3) статична струја : 0.04 A (работен напон кога DC10 V да DC50 V Статички електрицитет ќе биде не повеќе од 40 ma)
(4) на PWM должност сооднос : 5%-100%
(5) на PWM фреквенција : 15 KHZ
(6) работна температура : - 20 40 (средина температура е 20 степени под нула до 40 степени centigrade) гувернерот за индустриски квалитет, можат да работат во подолу замрзнување средина стабилност, брзина гувернерот не е во општиот комерцијални одделение квалитетот може да биде под-нула стабилна работа.
(7)Големина : 122x87x32mm
(8)Главната апликација :
1, сите видови на општа намена имаат dc мотор контрола на брзината
2, сите видови на автомобилски мотор во автомобил,(автомобил wiper, автомобил фан контрола на вентилаторот за ладење контрола, автомобилот климатизација фан контрола на брзината, моторни брзина)
3, производство на линија подвижна лента, издувна цевка брзината на вентилаторот за контрола на брзината и да се работи на машина за контрола на моторни брзина, повеќе компјутери паралелно контрола на брзината, електронска контрола на брзината на вентилаторот.
4, сите видови на dc светилка затемнување, сите видови на dc грејач температура прилагодување.

Тип На Мотор:
dc мотор
Број На Модел На:
PWM-60
Објектот:
PWM DC Мотор
тековната:
60A
моќност:
3000w(Макс.)
Напон:
DC10V-DC50V Adjust.
Статички електрицитет:
0.04 На
PWM должност сооднос:
5%-100%
PWM фреквенција:
15khz
Работна температура:
- 20-40 целзиусови степени степен
Големина:
122x87x32mm
R

Тие исто така купуваат со овој производ