.

.

eeMrke Автомобил-стил, За Citroen C4 VTR 2005-2010 LED Ангел Очи светилки drl Светла за Магла Дење Работи Светла со Халоген Светилки H11 55W

eeMrke Автомобил-стил, За Citroen C4 VTR 2005-2010 LED Ангел Очи светилки drl Светла за Магла Дење Работи Светла со Халоген Светилки

DEN 6717.00
DEN 7145.76
-6 %
Количина на стоки

ee Mrke® Автомобил Стил LED Ангел Очи Светла за Магла светилки drl Дење Работи Светла за Полнење Точно-Одговара Магла Браник Покрие со Проектор Објектив За Peugeot Citroen C4 VTR За Citroen 2005-2007 C-Triomphe
Појавување на Автомобил Модел како Фотографија Покажува
Автомобил LED Ангел Очи светилки drl Халоген Светилка Светла за Магла за Citroen C4 Пакет се Вклучени : 2x Проектор 2x Леќа Магла Светлина Браник Опфаќа (Собраа) 2x Магла Светлина (55w H11 Халоген Светилки Пре-инсталиран) 2x LED Ангел Очи (Собраа) 2x LED Ангел Очите на Возачот
Почитувани купувачот , можете да изберете ангел очи прстени боја : виолетова, сина, iceblue, црвена, жолта, бела. (место и цел,и остави порака од aliexpress ,и стандардната бела боја ) Оваа светла за магла може да биде компатибилен H11 xenon светилки и баласт; (ние ќе ви помогнат да се состави, кога ќе го добиете производот може да биде директно користење ). Ксенон светилки + баласт еден пар само треба плаќаат екстра. $45; Кликни за да се купи=> Жици за инсталација : Црвена жица поврзете на ACC, црна жица поврзете со -; (ви препорачуваме се поврзете со оригинални магла светлина жица, професионална инсталација може да бара) Ако вашата оригинална автомобил не светла за магла, ќе мора да се купи универзална прекинувачи и жица колекции,само треба плаќаат екстра. $10; Кликни за да се купи=>

Емитуваат Боја:
црвениот ангел очи, белиот ангел очи, сини очи ангел, виолетова ангел очи, iceblue ангел очи
Специјални Функции:
Светилки drl Ligths
Леќа:
Вклучени
Бренд Име:
eeMrke
За Возило Брендови/Модел:
Chevrolet
Автомобил модел:
За Citroen C4 VTR
Lumens:
800LM
Име На Модел:
За C4
Материјал Тип:
ABS
Објектот Дијаметар:
9cm
Напон:
12V
Тип На Објект:
Ангел Очи
Објектот Тежина:
2kg
Надворешни Тестирање И Сертификација:
EMARK
Година:
C4 VTR / C-Triomphe
Извор На Светлина:
халоген
Ангел Боја На Очите(Изборен):
виолетова, сина, iceblue, црвена, жолта, бела
Инсталација Место:
Го Замени Оригиналниот Магла Браник
LED Ангел Око Прстен:
Yes
Wattage:
55W
Led Чип Производител:
eeMrke
Тип На Сијалица:
H11
R

Тие исто така купуваат со овој производ