.

.

JIGU Топла Замена на Висок Капацитет Црна Лаптоп со Батерија ЗА ЛЕНОВО 121001138 57Y6517 57Y6634 121000928 121001139 57Y6519

JIGU Топла Замена на Висок Капацитет Црна Лаптоп со Батерија ЗА ЛЕНОВО 121001138 57Y6517 57Y6634 121000928 121001139 57Y6519

DEN 781.92
Количина на стоки


Опис На Производот
Батерија Тип : Li-ion
Батеријата Напон : 11.1 V
Капацитетот на батеријата : 4400m Ah/49 WH
Тип на производ : Замена Li-ion Батерија
Состојба : 100% Сосема Нов! 12 месеци гаранција!
Сертифицирани од страна CE & Rohs!
Производот Се Покаже
Оваа Idea Pad S10-3 батеријата е компатибилна со следниве дел броеви : ЗА ЛЕНОВО 121000920 121001118 57 Y6442 57 Y6632 121000922 121001119 57 Y6446 57 Y6633 121000926 121001138 57 Y6517 57 Y6634 121000928 121001139 57 Y6519 L09 C3 Z14 121000930 121001141 57 Y6522 L09 C6 Y14 121000932 3 ICR19/65-2 57 Y6524 L09 M3 Z14 121001117 3 ICR19/66 57 Y6631 L09 M6 Y14 Оваа Idea Pad S10-3 батеријата е компатибилна со следниве модели : ЗА ЛЕНОВО за Idea Pad S10-3 за Idea Pad S10-3 064738 U за Idea Pad S10-3 20039 за Idea Pad U160-08945 LU за Idea Pad S10-3 0647 за Idea Pad S10-3 064746 U за Idea Pad S10-3 59-045096 за Idea Pad U160-08945 MU за Ideapad S10-3 0647-29 U за Idea Pad S10-3 064752 M за Idea Pad S10-3 M33 D3 UK за Idea Pad U165 за Idea Pad S10-3 0647-2 AU за Idea Pad S10-3 064757 M за Idea Pad S10-3-06474 CU за Idea Pad U165-AON за Ideapad S10-3 0647-2 BU за Idea Pad S10-3 064759 M за Ideapad S205 за Idea Pad U165-ATH за Idea Pad S10-3 064735 U за Idea Pad S10-3 0647 EBV за Ideapad U160 за Idea Pad S10-3 064737 U за Idea Pad S10-3 0647 EFV за Idea Pad U160-08945 KU
Плаќање Ние ги прифаќа следниве начини на плаќање : Visa, Master Card, Маестро, American Express, Alipay Рамнотежа, QIWI, Boleto, bancontact, безбедност, Przelewy24, СМС Плаќање во Русија(МТВ, Mega Fon, Beeline, TELE2), преведување, Webmoney, Yandex.Пари, Western Union, ДОКУ, Mercado Pago, TEF, Giropay, Sofort Банкарство, Carte Bancaire (Carte Сино), Паричните средства за Плаќање (Euroset, Syvaony, руски Пост), и Ali Express Џеб. Ние не сме одговорни за било обичај должност или увоз доход. Превозот По уплата е потврдена како валидни, објектите ќе бидат испратени во рок од 1-3 работни дена. Забелешка : Цените се прикажани вклучуваат гориво надоместоци. Увозни давачки, даноци и други обичаи поврзани трошоци не се вклучени. Купувачите ги сноси сите одговорности за сите дополнителни трошоци настанати (ако ги има). Услуга за Сите пораки ќе бидат одговорени во 24hours. Ве молиме контактирајте со пораки или трговец менаџер. Ние прифаќаме се вратат и да се вратат ако предмети имаат било кој квалитет на проблемот. Повратни информации Позитивни Повратни информации(5 Ѕвезди) е многу важен за нас, ве молиме размислете два пати пред да замине повратни информации. Ако ние правиме грешки,Ние ќе ги responsibilty да ја препратите или наплата за било каков проблем.

Капацитетот На Батеријата:
4400MAh, 5200MAh
Бренд Име:
JIGU
Тип:
Li-Ion
Компатибилен Бренд:
Леново
Батеријата Напон:
11.1 V
Број На Модел На:
S10-3 121001138 57Y6517 57Y6634
Пакет:
Yes
Батеријата клетки:
6 Клетки
Место на Потекло:
Guangdong Кина (Копно)
Клеточно ниво:
Одделение Мобилен
Состојба:
Сосема Нов, работи како Вистински Делови, 100% Компатибилен ОЕМ
Гаранција:
1 година
Батеријата Боја:
Црна
Батеријата клетки:
6 клетки Гранд Нов
Уверение:
CE,FCC, RHOS
is_customized:
Yes
R

Тие исто така купуваат со овој производ