.

.

StarGems(tm) Природни Калцедон рачно изработени Уникатни 925 Фунта Сребро Обетки 2

StarGems(tm) Природни Калцедон рачно изработени Уникатни 925 Фунта Сребро Обетки 2

DEN 1359.00
DEN 1430.88
-5 %
Количина на стоки


П : Дали ви се брод на сите земји?
A : Ние брод на стоки ширум светот.
П : Како се нарачки се испраќаат и колку долго ќе потрае за мојата цел да се дојде?
A : Стоката се превезува преку e-Експрес(или Регистрирани Воздухопловната) од Хонг Конг.
Времето за испорака обично трае 7-15 работа дена (max 4 недели), во зависност во која земја & локација. Ве молиме овозможи max 2 работни дена за нас да одговор.
Ве молиме контактирајте со нас, прво ако имате било какви проблеми/прашања/проблеми.
П : Дали сите ставки на вашиот продавница 925 Sterling Silver?
A : Да, сите на нашите предмети се 925 Солидна Фунта Сребро, не се замена.
Враќа се прифатени во рок од 30 дена од датумот на породување и точка мора да биде во оригинал нова состојба, не се носат или да се измени во било кој начин. Сите исплати на Ali Express се обработуваат преку Alipay.5% парична казна сребро и 7,5% бакар.
П : Дали сите скапоцени камења да се користи во вашиот jewelries се природни скапоцени камења?
A : Ние гарантираме сите наши камења кои се користат во нашите jewelries се природни вистински gemstones.
Задоволството на клиентите е наш врвен цел.
П : Што е 925 Sterling Silver?
О : Чисто сребро е исклучително мек материјал, и затоа меѓународно прифатените формула за да се создаде 925 Sterling Silver е комбинација на 92.
Ние ги поддржува следниве методи на плаќање. На пример, ако точка не одговара на оглас опис, е оштетен или неисправни.
e-Експрес Сервис покрие под земја : сад,Канада,Бразил,Велика Британија,Франција,Германија,Холандија,Швајцарија,Шпанија,Русија,Норвешка,Шведска,Данска,Израел,Јапонија,Јужна Кореја,Macao,Виетнам ,Камбоџа, Тајланд , Малезија, Сингапур, Филипини,Индонезија, Австралија и Нов Зеланд. Mail предмети ќе се третираат како приоритет пошта во дестинации, забрзување mail обработка. Ако производот е неисправен или штета по пристигнувањето, или погрешен производ испраќаат, ве молиме контактирајте со нас веднаш.Калцедон 925 Фунта Сребро Обетки 2" ; X3990 100% Солидна Sterling Silver со 925 печат, Вкупната Тежина(грами) : 3g Гарантира автентичен скапоцен камен(s) : Калцедон , Главниот камен големина : 10x10mm Ексклузивни изработка и стил, вистинско објект на сликата
БЕСПЛАТЕН Превозот и Ракувањето, вклучувајќи пакување, складирање, дистрибуција, цел ракување и обработка на трошоци. Ако не постојат над проблеми со објектот и купувачи уште би сакал да се врати тоа, превозот цена треба да се плати од страна на купувачите.net/en ) да трае миле испорака на дестинација.html или https : //www.
Ве молиме да се разбере што се покриваат многу други трошоци покрај реалните превозот на трошоците, како што се акции надоместоци, човечки ресурси, плаќање такси, Aliexpress конечна вредност такси, листата трошоци, осигурување, материјал за пакување, такси, ракување надоместоци и др.
Ние го цениме вашиот Postive Повратни информации, и ќе го стори истото за возврат. Нормално, тоа трае 7 до 15 работни дена(max 4 недели) за mail предмети да стигнат до примателот (предмет на лет достапноста и царинење и авијација безбедносната проверка, atrocious времето, тешки мејлинг предавање во поштата или некои специјални јавни одмор и сл.
Ние се плати за враќање, замена или размена на превозот, ако има проблем со објектот.

Метали Тип:
Сребро.
Стил:
Панк
Обликотшема:
Круг
Пол:
Жените
Повод:
Партија
Главниот Камен:
калцедон
Метал Печат:
925,Фунта
Certificate Type:
Трета Страна Оценување
Бренд Име:
StarGems
Earring Тип:
Капка Обетки
Парична казна или Моден:
Парична казна
R

Тие исто така купуваат со овој производ