.

.

CCD Автомобил Задна Камера за ФОРД Фокус Hatchback S-Max Mondeo Fiesta CHIA-X Auto Backup Задните Видите комплет Ноќ Визија Бесплатен Превозот

CCD Автомобил Задна Камера за ФОРД Фокус Hatchback S-Max Mondeo Fiesta CHIA-X Auto Backup Задните Видите комплет Ноќ Визија Бесплатен

DEN 484.00
DEN 864.00
-44 %
Количина на стоки


Автомобил Обратна Камера за ФОРД Фокус Hatchback S-Max Mondeo Fiesta CHIA-X
Објектот големина е 5.7 cm*2.4 cm.
Карактеристики :
· Водоотпорна, може да се користи и во автомобили и дома.
· Поддршка ноќ визија.
· CMOS слики сензор.
· Поддршка NTSC видео систем.
· Висока дефиниција и широк агол на гледање.
· Се применува за различни Возила : автомобил, камион, RV, мини-комбе итн.
· Лесно да го инсталирате, можете да ги инсталирате монитор преку планината носителот или универзална заградата.
· 5m Видео кабел.
· Може да помогне да се избегнат инциденти и несреќи триење добро.
Спецификација :
· Сликата Сензор : 1/3 "ОВ Боја CMOS
· Ефективни Пиксели : NTSC 512 (H)x492 (V)
· Хоризонтална Резолуција : 420 TVL
· Минимум Осветлување : 1.0 Лукс F=1.2 (0 Lux со IR за)
· Ноќ Визија : 5-10meters
· Леќи : 2.8 mm
· Дијагонала Агол на Гледање : 120 степен факултативна
· Синхронизација : Внатрешни синхронизација
· Јачина на бучава сооднос : >48db
· Сигнал Систем : NTSC
· Електронски Shutter : Автоматски
· Видео Излез : РКА интерфејс, 1.0 Vp-p, 75 Ohm
· Баланс На Белата Боја : Автоматски
· Светлото Надомест : Автоматски
· Напојување : DC 12 V
· Тековна Потрошувачка : 50-60m A, Max 130m A со IR на
· Оперативен Температура : -20°C~ +60°C, RH95% Max
· Температура на чување : -30°C ~ +80°C, RH95% Max
· Видео-кабел должина : 5m
· Напојување кабел должина : 150cm
Пакет Содржина :
· 1x Автомобил Rear View Camera
· 1x5m Видео Кабел
· 1 × 1.5m Кабел за Напојување
Како да се инсталира на камерата (Само за референца) .Земете вашиот акции табличка на светлината во задниот дел на вашиот автомобил.
. Поправи камерата до каде акции табличка светлина беше.
. Поврзување вградениот табличка светло на камерата за тоа каде акции табличка светлина е поврзан за да се добие моќта
. Поврзете ја силата на камерата на вашиот кочница lights (светла) - црвена жица да се позитивни и црна жица до негативни.
. Поврзете го видео кабелот на камерата за продолжување на кабелот.
. Поврзете продолжување кабелот со вашиот автомобил монитор. Ќе видите слики кога вашиот автомобил е во обратна смена.
пример :
Квалитетот На Прво Место, Клиент Врховниот!!!

Жица или Безжично:
Жица
Бренд Име:
dasaita
Школка Материјал:
Пластични
Guiding Line:
Yes
Алармот Тип:
Додатоци
Должина на Видео Кабел:
6M
Материјал Тип:
ABS
Леќа Материјал:
Стакло
автомобил обратна камера:
за ФОРД Фокус камерата за рикверц
автомобил задна камера за S-Max :
Rear View Camera за Mondeo
Паркинг Видот На Помош:
back-up на камерата за Fiesta
Rear View Camera forCHIA-X :
автомобил обратна камера за CHIA-X
Возилото задна камера :
камера со паркинг линија
R

Тие исто така купуваат со овој производ