.

.

Skylab GPS Модул MT3329 SKM53 w/ Вграден GPS Антената Arduino Компатибилен

Skylab GPS Модул MT3329 SKM53 w/ Вграден GPS Антената Arduino Компатибилен

DEN 1147.20
Количина на стоки


SKM53 Серија со вградени GPS антена.Тоа е врз основа на Media Tek3329 еден чип архитектура.SKM53 може да се примени во пренослив уред и приемникот како PND, GPS глувчето, автомобил носителот, лични локатор, камерите за брзина детектор и возило локатор.
Карактеристики
- Ултра висока чувствителност : -165d Bm
- 22 следење/66 стекнување-канал приемник
- WAAS/EGNOS/MSAS/GAGAN поддршка
- NMEA протоколи (стандардна брзина : 9600bps)
- Внатрешен back-up на батеријата и 1 PPS излез
- Еден сериски порт и USB приклучок (опција)
- Вградени patch антена 18.2 x 18.2 x 4.0 mm
- Температурата на работа опсег : -40 85
- Ro HS согласност (Lead-free)
- Мала форма на фактор 30мм x20mm x 11.4 mm
Спецификации :
Примачот Тип
L1 фрекфенција, В/шифра
22 Следење / 66 Стекнување-Канал
Чувствителност
Следење
Стекнување
-165d Bm
-148d Bm
Точноста
Позиција
Брзина
Мерењето (PPS)
3m 3 D RMS без SA
0.1 m/s без SA
60ns RMS
Стекнување Време
Ладно Започнете
Топло Започнете
Топла Започнете
Повторно Стекнување
36s
33s
1s
Потрошувачка На Енергија
Следење
Стекнување
Спиењето/Екранот Во Мирување
40m A
TBD
Навигација Ажурирање На Податоците Го Оценувате
1 Hz
Оперативните Ограничувања
Надморска височина
Брзина
Забрзување
Макс 18,000 m
Макс 515m/s
Помалку од 4g Антена Спецификации
Outline Dimension
Центар Фреквенција
Пропусниот опсег
Отпорност
Axial Сооднос
Поларизација
18.2 x 18.2 x 4.0 mm
1575 3 MHz
10 MHz мин
50
3 d B max
RHCP Механички услови
Димензија
Тежина
30мм x20mm x 11.4 mm
9g потрошувачка на Енергија
VCC
Тековната
5 V 5%
55m A(типична) животна Средина
Температурата на работа
Температура на чување
Влажност
40 ~ +85 (w/o резервната батерија)
0 ~ +125
Arduino Код :
/*
RXD Arduino Pin 3
TXD Arduino Pin 2
ПРВИТЕ Остави Отворена ? (Се поврзете со некој N/O еден прекинувач влечат ниска за да го ресетирате?)
КООРДИНАТОР Остави Отворена
GND Земјата
VCC +5
Бидете сигурни дека ќе преземете Tiny GPS.h
*/
#include
#include
непотпишана долго fix_age;
Software Serial GPS(2,3);
Tiny GPS gps;
празнина gpsdump(Tiny GPS &gps);
bool feedgps();
празнина get GPS();
долго lat, lon;
плови LAT, LON;
празнина setup(){
GPS.започнете(9600);
Сериски.започнете(115200);
}
празен циклус(){
долго lat, lon;
непотпишана долго fix_age, време, датум, брзина, се разбира;
непотпишана долго d;
непотпишана кратки реченици, failed_checksum;
// повраќа +/- lat/долго во 100000ths на степен
gps.get_position(&lat, &lon, &fix_age);
get GPS();
Сериски.печати("Ширина : ");
Сериски.печати(LAT/100000,7);
Сериски.печати(" : : Должина : ");
Сериски.println(LON/100000,7);
}
празнина get GPS(){
bool newdata = false;
непотпишана долго start = millis();
// Секој 1 секунди ние печати ажурирање
додека (millis() - start
(Writted од страна на Ворен)

Употреба:
Возила & Remote Control Играчки
За Возило Тип:
Авионите
Материјал:
Метал
РК Делови и Accs:
Антени
Употреба:
Возила & Remote Control Играчки
Делови име:
SKM53 Серија со вградени GPS
За возило видови:
шахти авион и така натаму
R

Тие исто така купуваат со овој производ