.

.

HD 1/3 1000TVL IR Боја видео надзор Отворено Безбедност CMOS Водоотпорен Купола Камера 24 IR Led диоди Ноќ визија

HD 1/3 1000TVL IR Боја видео надзор Отворено Безбедност CMOS Водоотпорен Купола Камера 24 IR Led диоди Ноќ визија

DEN 1387.00
DEN 1631.52
-15 %
Количина на стоки


Функција :
1/3" CMOS сензор Боја на Сликата
Резолуција : 1000 ТВ линии
ТВ Боја Систем : достапни за NTSC или PAL
24 (¢0.5) IR-Led диоди illuminators видите до 50ft
Оперативен температура -10 C ~ +50 C
Минимална Осветлување : 0.01 Лукс (долниот Најдобар)
Напон : 12 V DC
Внатрешна / Надворешна, за Ден / Ноќ
Боја : Бела
Спецификации :
Слика Сензор :
1/3" CMOS сензор боја
Хоризонтална Резолуција :
1000 ТВ Линии
Леќи на камерата :
3.6 mm (3.6 мм,6mm, за 2,8 mm опционално)
Сигнал систем :
NTSC / PAL
IR Illuminators :
24 IR Led диоди
IR растојание
15~20 m
Назад Светлина Надомест
Авто
Авто Ирис
Видео / DC
Гама
0.45
S/N Сооднос :
48db (AGC-OFF)
Скенирање На Системот :
2 : 1 Внатрешни
Синхронизацијата Системот :
Внатрешни Синхронизација
Shutter Speed :
1/60-1/15000 (втора)
Видео Излез :
1.0 Vp-p, 75 OHM
Напојување :
12 V DC (се Продава одделно)
Операција Температура
-10 C ~ 50 C / 0 F ~ 110 F
Водоотпорна
Yes
Димензии
11*11*10см
Тежина
0.35 kg
Пакувањето се вклучени :
1x 1/3" 1000 TVL IR БОЈА видео надзор Отворено Водоотпорен Безбедносна Камера
Гаранција Термин : Една Година Гаранција
Услови :
1. Сите производи се проверува и пакувани во добра состојба пред испраќање.
2. Повеќето наредби брод во рок од 1-3 дена, кога плаќањето се примени, ние не бродот во недела и државни празници.
3. Ние обезбедуваме 12 месеци Гаранција, ако објектот е дефектен, ве молиме да не известите во рок од 3 дена од денот на испорака. Ние обезбедуваме услуга за замена на неисправни предмети.
Повратни информации :
1. Ние ќе се направи позитивни повратни информации автоматски по добивањето на позитивен фидбек. Ние ќе го цениме вашиот позитивен фидбек.
2. Ако сте незадоволни од било која причина, немојте да биде брзо да се остави негативни/неутрален повратни информации, ние работиме напорно за да бидете сигурни дека СЕКОЈ КЛИЕНТ 100% ЗАДОВОЛНИ и да ги реши било каков проблем за вас, и секогаш остави позитивни повратни информации за да сите наши клиенти.

Сензор Големина:
1/3
Хоризонтална Резолуција:
1000TVL
Сигнал Систем:
PAL, NTSC
Технологија:
Инфраред
Бренд Име:
SWUNTHENGDZ
IR Растојание(м):
15 милиони
Напојување(V):
12v
Потрошувачка На Енергија(W):
12V 2A
Сензор:
CMOS
Алармот Акција:
Локалните Алармот
Димензии (L x W x D)(mm):
11*11*10
Специјални Функции:
Водоотпорен / Водоотпорна
Агол На Гледање (Степен):
За 90 степени
Поддржани Мобилни Системи:
iPhone OS,Symbian,Windows Mobile,Android
Конективност:
Затворен Систем/видео надзор Жичен
Сензор Бренд:
SONY
Поддржани Оперативни Системи:
Windows 98,Windows XP,Windows Vista,Windows 7,Windows 8
Тип:
Видео Камерата
Видео Формат На Компресија:
H. 264
Леќа (mm):
3.6 mm
Минимална Осветлување(Лукс):
0.01 ЛУКС
Висока Дефиниција:
1080P(Full-HD)
Мрежен Интерфејс:
RJ-45 10/100Mb Ethernet Слот
Стил:
Куполата На Камерата
Број На Модел На:
C501
Леќа:
3.6 mm (3.6 мм,6mm, за 2,8 mm опционално)
Резолуција:
1000 ТВ Линии
IR Illuminators:
24 Led диоди
R

Тие исто така купуваат со овој производ