.

.

Toika ,66W 1200*600mm Led Таванот Светлина Топло Бела /Бела Led одредување на Светлината, AC85-265V Led Плоштадот Панел Светлина

Toika ,66W 1200*600mm Led Таванот Светлина Топло Бела /Бела Led одредување на Светлината, AC85-265V Led Плоштадот Панел Светлина

DEN 22152.00
Количина на стоки

Модел Бр. LED Панел Светлина Влезен Напон и Фреквенција AC85-265 V 50/60 Hz извор на Светлина SMD2835 потрошувачка на Енергија 54 W Боја Температура втората светска војна : 2700 K~3500 K ФОТОНАПОНСКИ : 4000 K~5000 K Г.С. : 5700 K~7000 K Вкупно прозрачна Флукс ≥3900lm ≥4000lm ≥4300lm Работна Температура -30°C~50°C Домување Материјал Алуминиум+PS Димензија 596×1200×11mm Пакување Големина L127×W65×H13 Тежина 2kg LED животниот век ≥50,000 часа
LED панелот за таванот употреба Спецификација :
•1.LED го Суспендира таванот имате совршен изглед,целосно може да го замени традиционалниот скара цевка светлина,извонреден силна светлина декорација ефект,донесе confirtable средина од работата и животот.
•2. Висока светла 2835 SMD LED како извори на светлина,со заштеда на енергија,животна средина пријателски,ниска топлина emmited.
•3. Тоа може да се користи во прав-слободна соба, Сала на Паркинг,Хотел,аеродром,автобуска станица и на друго јавно место.
•4. Елегантен дизајн со мазна алуминиумска рамка и PC покрива.
•5. Supending со линкови или на површина поставена е на располагање.

Емитуваат Боја:
Топло Бела, Ладно Бела
Извор На Светлина:
LED Светилки
Тип На Објект:
Панел Светла
Бренд Име:
Toika
сертификација:
CE,RoHS
Е dimmable:
No
Гаранција:
50000hrs
Тело Материјал:
Алуминиум
Извор На Енергија:
AC
Напон:
85-265V
Моќ Толеранција:
3%
R

Тие исто така купуваат со овој производ