.

.

Ретки Карактеристична Кинг Династијата (1728 - 1786) бакар четка тенџере, литературен кула, Бесплатен превозот

Ретки Карактеристична Кинг Династијата (1728 - 1786) бакар четка тенџере, литературен кула, Бесплатен превозот

DEN 3895.00
DEN 4749.60
-18 %
Количина на стоки


Литературен кула, најчесто се користат инструменти кои се користат во античка Кина, која е погодна за читање, слава и кариера. Древните спроведен големо значење за книжевност, литературен кула на инструменти кои најчесто се користат во фенг шуи, кулата ќе биде ставен во литературата на табелата, можете веднаш да предизвика агилни умот, мислејќи развиена. Особено за нежно вработените, подобрување на ефикасност, да им помогне на причина за напредок, слава; пар, исто така, помогна многу со деца на училиште, да им помогне да се спојуваат ум, Еванс Daihatsu, неверојатно. Може да Takako, Ванг екстраваганција, Јуриј цивилни.
Драг пријател, ако имате поглед на оваа точка, јас сум сигурен дека ќе ви се допадне. Ако ви се допаѓа Кинески антиквитети, ве молиме да не ја пропуштајте толку ретки и прекрасен објект. ова е Ретка Карактеристична Кинг Династијата coppepr четка тенџере,Тоа е направен од бакар. Тоа е многу ретка и традиционалните резба е многу уникатна. Тоа покажува Кинески античките брилијантна историја, култура и напредни занает одлуки техника. Тоа има многу голема колекција вредност. Понудата со доверба и не пропуштајте ја! Со среќа! Времето ќе почнуваат да се соберат или страствен колекционер, ова е објект што не сакате да ја пропуштиме. Понудата со доверба

Бренд Име:
edmoogrel
Регионален Функција:
Кина
Вредност:
Имаат многу добра соберат вредност
Големина:
И 17,5 см(L)*8(W)*20cm(H)
R

Тие исто така купуваат со овој производ