.

.

6pcs/МНОГУ BGA Прецизност ESD Пинцети Сет, Супер тешко челик анти-статички пинцети Поправка Алатка Станица за Лемење, Заварување им Помогне на

6pcs/МНОГУ BGA Прецизност ESD Пинцети Сет, Супер тешко челик анти-статички пинцети Поправка Алатка Станица за Лемење, Заварување

DEN 239.52
Количина на стоки

modname=ckeditor
6pcs/МНОГУ BGA Прецизност ESD Пинцети Сет, Супер тешко челик анти-статички пинцети Поправка Алатка Станица за Лемење, Заварување им Помогне на
Име : анти-статички електронски одржување пинцети
Карактеристики : добра сила, не-магнетен материјал, флексибилни, долго време го користат твоите прсти ќе не замор, лесен, безбеден, може да биде свиткана, силна.
Се применуваат : 1 нокти налепници кога се користи за да ги апсорбира мала вежба е многу погодно!
2 мобилен телефон на поправка и убавина paste!
3 во моделот на одлуки и одредување на голем број на мали делови кои треба да бидат сплотени
4 остри цврстина е особено добар, не е лесно да деформација, долгорочна употреба, зголемување на животниот век
5 удобен зафат, за да се прилагодат на долги часови на работа
6 изглед линии мазна, ликовната обработка
7 за многу суптилна производ операција
8 за да се задоволат потребите на различните области
ESD-2010, ESD-2011, ESD-20112, ESD-2013, ESD-2014 ГОДИНА, ESD-2015 (шест спецификации)
ESD-2010 (стандарден тип) : за лемење интегрирано коло, како и инсталација или замена на делови.
ESD-2011 година (големи) : Оваа пинцети се подолги од стандардните должина и се погодни за операција во прецизност електронски компоненти.
ESD-2012 (висока еластичност) : Оваа пинцети се помоќни од стандардните пинцети, и не виткајте кога стегачот е стегната со силна клип, и делови не падне.
ESD2013 (круг) : Овој круг може да бидат оштетени компоненти, погоден за вадење на чип чип;
ESD2014 (посебни) : Овој дел специјални пинцети совет, остар страна, погоден за висока густина интегрирано коло чип компоненти во работењето.
ESD2015 (Орел Цуи) : Оваа пинцети пресврт 450 °, погодна за екстракција во тесен делови.
Листата :
6 * пинцети

Тип:
Рака Алатка Делови
Број На Модел На:
пинцети
R

Тие исто така купуваат со овој производ