.

.

DMX 512 Декодер Led RGBW Контролер,DC5V, DC12-24V 4А-4 Канали

DMX 512 Декодер Led RGBW Контролер,DC5V, DC12-24V 4А-4 Канали

DEN 1569.00
DEN 1824.00
-14 %
Количина на стоки


DMX 512 Декодер Led RGBW Контролер,DC5 V, DC12-24 V 4А-4 Канали
DMX заеднички контролер донесува напредни микро единица за контрола, тоа добива стандард DMX-512 дигитална контрола сигнал и да се трансформира во PWM сигналот за возење LED,Можете да се поврзете DMX модул со DMX дигитални конзола за да се постигне затемнување или различни промени во процедурите. Технички Параметри : Работна температура : -20-60 степен напон : DC5 V, DC12 V~24 V Излез : 4channels Надворешна димензија : L165x W68x H40 (mm) Пакување големина : L180x W95x H60(mm) Нето тежина : 320g Бруто тежина : 355g Статични потрошувачка на енергија : Излез тековната : секој канал 4А-Излезна моќ : 5 V :

Тип На Објект:
RGB Controler
Бренд Име:
COLORNIE
Карактеристики:
лесно користење
Применливи Светла:
LED
Гаранција:
2years
Max. Оптоварување На Моќ:
384
Wattage:
1
сертификација:
CE,RoHS
Напон:
12V
Материјал:
Алуминиум
Извор На Енергија:
DC
Режим На Конекција:
заеднички анодна
Број На Модел На:
CH04
Осцилација фреквенција:
RGB
Controled Метод:
dmx
СИГНАЛ:
PWM
Канал:
4CH
Контрола на начин:
RGB или RGBW
Напон:
DC5V.DC12V,DC24V
статички потрошувачка на енергија:
1w
тековната:
секој канал 4А -
R

Тие исто така купуваат со овој производ