.

.

Промоција 2.4 G Безжичен предавател и приемник за Автомобил Rear View Camera и Автомобил TFT LCD Монитор DVD 12V РКА Видео АВТО Паркинг

Промоција 2.4 G Безжичен предавател и приемник за Автомобил Rear View Camera и Автомобил TFT LCD Монитор DVD 12V РКА Видео АВТО

DEN 219.00
DEN 235.68
-7 %
Количина на стоки

2.4 G Безжичен Модул адаптер за Автомобил Обратна Задните Видите копија Камера камери
Ова е напредна безжичен модул за автомобил обратна камера која овозможува нормално обратна камерата за да стане безжична!
Овој оглас е за безжичен модул само.само може да се користи една камера
Како да се Инсталира Камера со Безжичен Модул Земете вашиот акции табличка на светлината во задниот дел на вашиот автомобил. Поправи камерата до каде акции табличка светлина беше. Поврзување вградениот табличка светло на камерата за тоа каде акции табличка светлина е поврзан за да се добие моќта се Поврзете на безжична модул (предавател) на вашата камера преку два кабли - еден приклучок за излез AV и еден приклучок за енергија Поврзете на безжична модул (предавател) да обратна светлина на вашиот автомобил за да се добие моќта - црвена жица за позитивни и црна жица за негативни
Поврзете се на безжична модул (ресивер) на вашиот автомобил монитор - жолта приклучок за AV влез.
Поврзете се на безжична модул (ресивер) на вашиот автомобил батеријата или запалка приклучок за да се добие моќта - црвена жица за позитивни и црна жица за негативните ќе видите слики кога вашиот автомобил е во обратна смена.
Ве молиме имајте предвид дека овој модул е за во автомобил следи или DVD, не за GPS.
Пакетот вклучува : 1 x Безжичен приемник
1 x Безжичен предавател

Тип На Објект:
Паркинг Помош
Специјални Функции:
ПРИЕМНИКОТ И ПРЕДАВАТЕЛОТ
Бренд Име:
Koorinwoo
Жица или Безжично:
Безжичната
Објектот Должина:
1inch
Екранот:
LCD
Објектот Ширина:
1inch
Материјал Тип:
Повеќе
Објектот Тежина:
0.1kg
Објектот Висина:
1inch
R

Тие исто така купуваат со овој производ