.

.

Производство Прилагодено комплицирано метална жица свиткување извори Метална Жица Извори

Производство Прилагодено комплицирано метална жица свиткување извори Метална Жица Извори

DEN 4266.24
Количина на стоки


1.Опис На Производот
Карактеристики на Сопствени комплицирано метална жица свиткување извори Метална Жица Извори :
Разни видови на жица свиткување извори :
1.Апликации : Шатор,Crutch,апарати за Домаќинство,Осветлување,Автомобилската, медицински уред, електроника,канцелариски материјал, играчка,Види,итн
2.Жица со дијаметар : 0.08 mm-10мм. Кориснички
3.Материјали : усвојување на домашни и увезени swc, sus, swp, лесна челик жица, манган челик жица, фосфор бакарна жица, никел-обложено жица, поцинкувана жица, калај е оближена со бакарна жица, никел-обложено челик жица, не-магнетни не 'рѓосувачки челик жица, отпорни на топлина челик жица, дуплекс нерѓосувачки челик жица(отпорен на корозија и топлина отпорни челик жица), бронза, бакар, фосфор бакар,од не' рѓосувачки челик компресија пролет, beryllium бакар. Легиран челик има 60 Si2 MNA, 60 Si2 CRVA, 55 Cr Si.
4.Површински третман : плоча злато, сребрена, бела, црвено жолта, сина, зелена, виолетова, црна, итн., сол спреј тест повеќе од 100 Х Изглед убава и светла.нерѓосувачки челик компресија пролет
5.Квалитет : добра цврстина и отпор со долг животен век,со ROHS,SGS,Дофат, Бирото,Veritas стандард. 2.Производ Покажува :
Прилагодено од не ' рѓосувачки челик жица свиткување извори,свиткување пролет,ОЕМ пролет
Други Сопствени нерѓосувачки челик жица свиткување извори,свиткување пролет,ОЕМ пролет
4.Фабриката Проток :
5.Фабриката Сертификати
6.Плаќање Merthods
7.Finewe е Клиенти :
8.Контакт со нас на :
Следниве детали се бара за цитат : Цртеж или примерок ќе биде многу apprecaited ако може да се porvide. Plz се чувствуваат слободни да контакт со нас, ви благодариме!!

Материјал:
Нерѓосувачки Челик
DIY Материјали:
Металугрија
Употреба:
Индустриски
Број На Модел На:
ПРЕПРАТЕНА-SP14051
is_customized:
Yes
Стил:
жица свиткување извори
Оптоварување Тип:
жица свиткување извори
Жица со дијаметар:
2.0 mm
Место на Потекло:
Fujian, Xiamen
Употреба:
жица свиткување извори
Заврши:
N/A
ОЕМ:
Добредојде
Материјал:
Нерѓосувачки челик 302,304,316
R

Тие исто така купуваат со овој производ