.

.

ST-311C Двојно Игла Електрична енергија Antistatic Јонизирачко Воздушен Пиштол 4.6 KV Високонапонска Елиминира Статички и Трансформатор ST311C

ST-311C Двојно Игла Електрична енергија Antistatic Јонизирачко Воздушен Пиштол 4.6 KV Високонапонска Елиминира Статички и Трансформатор

DEN 6720.00
Количина на стоки


ST-311 C Двојно Игла Електрична енергија Antistatic Јонизирачко Воздушен Пиштол
Јонизирачко воздушен пиштол е рачни тип на анти-статички уред, неговата функција е силен ветар, добар анти-статички ефект, вообичаено се користи во отстранување на прашина која е предизвикана од статички. Тоа треба да биде опремен со компримиран воздух и висок напон за напојување.
Широко се користи во сечење, круг и laminating на пластични прскање, електронската индустрија, ПРЕДВОДЕНА фотоелектрически, печатење, пакување, пластична фолија,и др.
Работи на принцип :
Јонизирачко воздушен пиштол може да произведе многу позитивни & негативни јони, кои може да се неутрализира производи статични. Кога на производи површина со негативен набој, тоа ќе привлекуваат позитивните јони во протокот на воздух; кога производите површината со позитивен полнеж, тоа ќе ги привлече негативни јони од протокот на воздух, така што статични на производи површина ќе биде неутрализира, а потоа да се елиминираат статички електрицитет.
Карактеристики :
1. Се неутрализира статички електрицитет брзо
2. Добар ефект dedusting
3. Јонизирачко воздушен пиштол има добра основа за заштита на
4. Два вида : црна пластика главата и бел метал главата (Default превозот : метал главата )
5. Овој воздушен пиштол погоден за таа неправилност или производ со пукнатина која е тешко да се анти-статички или анти прашина.
Технички Податоци
Влезен напон
220 V~230 V/50 HZ Специјални : 110 V~120 V/60 HZ
(Ако сте треба посебен напон, ве молиме контактирајте онлајн или leave messages.)
Излезниот напон
4.6 KV
Тековната потрошувачка :
200u A
Температурата на работа :
0~50°C
Јонска рамнотежа
0±50 V
Анти-статички време
ХВ кабел должина :
2.5 Метри
Воздушниот притисок :
40~70psi
Воздухот брзина :
>10m/sec
Нето тежина :
0.5 Кг

Број На Модел На:
ST-311C
is_customized:
Yes
Тип:
Други
R

Тие исто така купуваат со овој производ