.

.

Бесплатен Превозот HGM150 Автоматски контролни Модул

Бесплатен Превозот HGM150 Автоматски контролни Модул

DEN 6475.00
DEN 6816.00
-5 %
Количина на стоки


Бесплатен Превозот HGM150 Автоматски
Контролни Модул
HGM150 е мотор заштита модул дизајниран за контрола на моторот преку pushbuttons на предниот панел. Кога откривање на дефекти, како што се низок притисок на маслото, висока вода/цилиндар температура, брзина и над надворешни алармот, тоа ќе иницира исклучување/сигнал за аларм. LED екран покажува грешки, кои можат да понудат вистински и ефикасен аларм информации. Тоа е на модуларната структура дизајн, вградени инсталација, и компактна структура, со мал волумен, напредни SCM контрола, стабилни перформанси и удобен операција.
ПЕРФОРМАНСИ И КАРАКТЕРИСТИКИ
1 Широк спектар на DC снабдување на текст, 12 V и 24 V во општа употреба;
2 Со низок притисок на маслото, висока вода/цилиндар температура, брзина и над надворешни аларм заштита;
3 Со ETS излез. Чудак disconnect излез, аларм за излез и над брзина излез;
4 LED дисплеи сите видови на алармот држави;
5 Чудак да го исклучите и над брзина се одлучи од генератор на напон, и над брзина праг може да се постави;
6 Изградена-во dial switch за да одберете frequency(Види слика).

Бренд Име:
ручек моќ
is_customized:
Yes
Број На Модел На:
HGM150
R

Тие исто така купуваат со овој производ