.

.

индустриски панел pc 10.1 Инчен екран на допир Со безжичен WIFI и 3G

индустриски панел pc 10.1 Инчен екран на допир Со безжичен WIFI и 3G

DEN 18240.00
Количина на стоки


Опис На Производот
1.На Fanless индустриски панел компјутер е направен од брусен алуминиум во убава форма,
не кабел дизајн е добар во shockproof,и висока ефикасност при ниска потрошувачка на енергија,
може да се користи во тешко средини.Тоа може да се направи во факултативна безжична 3 G/WIFI модел.
2.Со shockproof,moistureproof,водоотпорен и dustproof (исполнат NEMA IP65
стандард),висока температура отпорни,multisolt и лесно да се прошири карактеристики,па
тоа е широко се користат во индустриски контрола,контрола на возило,животната средина контрола,Miliary контрола,
Систем за следење,Мрежна безбедност,Digital signage,Датум storge и други автоматизација
апликации.
3.Со 10.1 инчен resistive екран на допир,светлина и контраст може да се прилагоди,а исто така и
имаат standby режимот на штедење на енергија.Тоа со интегриран индустриски одделение ниско-енергетски вградени
матичната плоча,поддршка на Windows 7(Пре-инсталирате),Windows XP,Win7 систем,СП,HDD,SDD,
повеќе I/O интерфејси.
Систем Спецификација
Модел
TPC-101 B
големина на екранот
AUO 10.1 инчен
Приказна површина
152.4 x 91.44 mm
Резолуција
1280x600
Екран на допир панел
AMT екран на Допир панел на отпор
Chipest
Intel Atom D2550+ NM10
ПРОЦЕСОРОТ
Intel ATOM D2550 1.86 G
RAM меморија
DDR3 2 Gb MAX 8 Gb
SSD
SSD 32 GB
Систем
Windows XP/win7
LAN
2*RJ45 Intel RTL8111 C 1000 Mbps
USB 2.0
4
Сериски Порти
2x COM(2x Rs232)
VGA
1
HDMI
1
Микрофон Влез/излез
1 (изборен)
Безжична 3 G/WIFI
1 (изборен)
Оперативен Влажност
5 ~ 90% (не-Кондензирање)
Оперативен Temp
-20 ~ +70°C
Складирање Temp
-40~ +80°C
Боја
бела
Моќност
110 V-240 V AC
Адаптер
12 V DC
Тежина
Гаранција
Сертификати
3.25 кг КГ/set
12 месец
CE,FCC,ROHS
Производ Ефекти
Димензии :
Персоналните инсталирате
VESA Планината : 100mmx100mm или 75mmx75mm Поддршка за персоналните инсталација
Тест&производство :
Апликации

Бренд Име:
ZUCZUG
Пакет:
Yes
Тип:
панел pc
Производи Статус:
Акции
Број На Модел На:
TPC-101B
боја:
Siver
Резолуција:
1280x600
ПРОЦЕСОРОТ:
Intel ATOM D2550 1.86 G
систем:
Windows XP/win7/win8/linux
lan:
2*RJ45 Intel RTL8111C 1000Mbps
RAM меморија:
DDR3 2Gb MAX 8Gb
SSD:
SSD 32GB
Складирање Temp:
-40-80
Оперативен Temp:
-40-80
Сертификати:
CE,FCC,RoHS
R

Тие исто така купуваат со овој производ