.

.

DC12V 5M LED Лента 5050 RGB,RGBW,RGBWW 60LEDs/m Флексибилни Светлина 5050 LED Лента RGB бела,Топло Бела,Црвена,Сина,Зелена

DC12V 5M LED Лента 5050 RGB,RGBW,RGBWW 60LEDs/m Флексибилни Светлина 5050 LED Лента RGB бела,Топло Бела,Црвена,Сина,Зелена

DEN 224.00
DEN 311.52
-28 %
Количина на стоки


LED Лента 5050 ,60 LED/m ,5meters/многу RGB/RGBW/RGBWW/Бела/Топло бела/Ладно бела/Црвена/Зелена/Блу/Жолта, IP20 Не Водоотпорен / IP65 Водоотпорен, DC12 V
Пакет Содржина
5meters /1 Тркалаат ( не вклучуваат адаптер и контролор )
Опис :
Име на производ : 5050 LED Лента
Прозрачна Флукс : 10-12 LM
Боја Tempreture : 3000-3500 K(Топло Бела) 6000-6500 K(Бела) 7000-7500 K(Ладно Бела),Црвена,Зелена,Сина,Жолта,RGB,RGBW,RGBWW
Моќност : 7-8 W/m,( За 5m ,ви препорачуваме употреба 5 A адаптер )
Големина : 500cm(5 M) x 10мм x 0.2 cm
На селотејп може ДА НЕ се цврсто sticked.
Карактеристики На Производот :
1. Светла 5050 SMD LED, висок интензитет и сигурност.
2. Долг животен век 50.000 часа
3. Лемење со парчиња од фабриката , се одликува со 5 метри.
4. Флексибилна лента за curving околу наведнува
5.Целосно мазни, па дури и светлината се шири, решавање на нерамна прозрачна проблем
6.Ултра-светли но работи на ниски температури
7.Ниска потрошувачка на енергија
Примена :
1.Идеален за декорација на градење на контурите, пејсажи осветлување, забава теми,
2.Празник на светлината скулптура, декоративна слика, активни знаци, прикажува, продавница прозорци
3.И storefronts, бар, ноќен клуб, на улица, тротоарот, дек, парк, тремот, скалите, оградата, таванот, или патеката.
-8.08 -32.99 -83.99

Емитуваат Боја:
Сино, RGB, Зелена, Црвена, Бела, Жолта, Ладна бела, Топло Бела, RGBW, RGBWW
Wattage:
IP20 NO Waterproof, IP65 Waterproof
Тип На Објект:
Лента
Број На Модел На:
5050 led лента
LED Чип Бренд:
Epistar
Лента тип:
SMD
Енергија:
Префрлете
Просечен Живот (часот):
50000
Водоотпорен:
Yes
сертификација:
RoHS,CE
Повод:
дневна соба
Извор На Енергија:
DC
Led Диоди Број/M:
60 компјутери/m
Бренд Име:
Gleco
LED Чип Модел:
SMD5050
Напон:
12V
Потрошувачка на енергија (W/m):
7.36 W/m
Боја Temp(К):
Топло Бела(2800K-3400K)
Спецификации (монистра светлина / m):
60pcs/m
Wattage:
7W/m,35W/5m (±5%)
боја:
RGB,бела,Топло Бела,Ладно бела,Жолта,Црвена,Зелена,Сина
R

Тие исто така купуваат со овој производ