.

.

20pcs ISO FDX-Б 1.4*8мм Микрочипови за миленичиња куче/t/миленичиња /риба/коњ/Змија/желка/свиња/добиток/овци/животните Импланти Microchip

20pcs ISO FDX-Б 1.4*8мм Микрочипови за миленичиња куче/t/миленичиња /риба/коњ/Змија/желка/свиња/добиток/овци/животните Импланти

DEN 989.00
DEN 1087.20
-9 %
Количина на стоки


Поврзани Производи
20pcs ISO FDX-Б 1.4*8мм миленици Микрочипови за куче/t/миленичиња /риба/коњ/Змија/желка/свиња/добиток/овци/животните Импланти Microchip
Бренд
Ѕвезда
Стандард
ISO 11784/5
Фреквенција
134.2 KHz
Чип вид
EM4305
Меморија
512bit
Големина
1.4*8мм
Домување Материјал
Bioglass
Parylene Слој
По барање
Отпорност На Вода
IP68
Вибрации
IEC 68.2.6
Шок
IEC 68.2.29
Складирање Temp
(-20° до +50° C)
Оперативен Temp
(0° до +50° C)
Врв Temp
120° C, 100 h; 140° C, 10 h
* Големина : 1.4*8мм
* материјалот за завиткување : bioglass завиткани во parylene, кој расте заедно со животните ткиво, се обезбеди оптимална biocompatibility.
* погоден за повеќето животни како кучиња, мачки, птици итн.
*ISO 11784 и 11785 во согласност
*Неограничен број на отпорност на вода и хемиски апсорпција
Кои се придобивките? 1. Единствен идентитет за секој животни и миленичиња. 2. Увоз и извоз контрола. 3. Изгубено домашно милениче може да биде лесно да се проследи наназад до тој е сопственик. 4. Ветеринари се во можност да се задржи на животните е хит рекорд. 5. Лесно вграден и нема влијание врз животните. 6. Погодни за употреба во екстремни услови. 7. Во комбинација со софтверот, на RFID тагот е мора да inmanagement на животни, или добиток или домаќинство, домашни миленичиња. За нас Ѕвезда Безбедносни Технологии(Шангај) Co., Ltd е професионална производител на Безбедност на Производи,Главни производи се на контрола на пристап на RFID читач, офлајн или TCP/IP мрежниот Пристап Контролер, поврзани со контрола на пристап на производи. Заедно со RFID Картички, специјални мини картички, Паметни етикета, RFID Тагови, NFC rfid уво ознака , исто Така, имаме специјални тргување бизнис на Идентификација на Животните, како Стакло rfid ear tag (microchip), уво rfid уво ознака , во согласност со ISO11784/11785.

Признавање На Чекање:
Читање-пишување
Чип Капацитет:
512bit R/W Меморија
моќност:
Пасивни Картичка
Големина:
1.4*8MM
Бренд Име:
Ѕвезда
Прочитајте Опсег:
1-3cm
Број На Модел На:
EM4305
Чип Вид:
Безконтактни лична Карта
Контури:
Туѓо Картичка
Фреквенција:
134.2 khz
чип:
EM4305
Примена:
Змија Риба Куче крава мачки Животинско Идентификација/следење
Материјал:
Biocompatible Стакло
Standrad и Протокол:
ISO11784/5 FDX-Б
Пренос Принцип:
Целосна Duple FDX-Б
R

Тие исто така купуваат со овој производ