.

.

10pcs/многу Најмалите rfid микрочипови 1.25*7mm FDX-Б ISO11784/5 134.2 KHz RFID microchip transponder EM4305 чип за мали животни

10pcs/многу Најмалите rfid микрочипови 1.25*7mm FDX-Б ISO11784/5 134.2 KHz RFID microchip transponder EM4305 чип за мали животни

DEN 566.00
DEN 622.08
-9 %
Количина на стоки


Поврзани Производи
10pcs/многу Најмалите rfid микрочипови 1.25*7mm FDX-Б ISO11784/5 134.2 KHz RFID microchip transponder EM4305 чип за мали животни
Бренд
Ѕвезда
Стандард
ISO 11784/5
Фреквенција
134.2 KHz
Чип вид
EM4305
Меморија
512bit
Големина
1.25*7mm
Домување Материјал
Bioglass
Parylene Слој
По барање
Отпорност На Вода
IP68
Вибрации
IEC 68.2.6
Шок
IEC 68.2.29
Складирање Temp
(-20° до +50° C)
Оперативен Temp
(0° до +50° C)
Врв Temp
120° C, 100 h; 140° C, 10 h
Карактеристики
* Големина : 1.25*7mm
* материјалот за завиткување : bioglass завиткани во parylene, кој расте заедно со животните ткиво,се обезбеди оптимална biocompatibility
* погоден за повеќето животни како кучиња, мачки, птици итн.
*ISO 11784 и 11785 во согласност
*Неограничен број на отпорност на вода и хемиски апсорпција
Специјална Понуда за Нашите Почитувани Клиенти : Цел 50pcs микрочипови или повеќе, се 1pc на Животните Microchip Шприц за слободни! (1.25*7mm 134.2 khz ISO11784/5 FDX-B) кои се придобивките? 1. Единствен идентитет за секој животни и миленичиња. 2. Увоз и извоз контрола. 3. Изгубено домашно милениче може да биде лесно да се проследи наназад до тој е сопственик. 4. Ветеринари се во можност да се задржи на животните е хит рекорд. 5. Лесно вграден и нема влијание врз животните. 6. Погодни за употреба во екстремни услови. 7. Во комбинација со софтверот, на RFID тагот е мора да inmanagement на животни, или добиток или домаќинство, домашни миленичиња. За нас Ѕвезда Безбедносни Технологии(Шангај) Co., Ltd е професионална производител на Безбедност на Производи,Главни производи се на контрола на пристап на RFID читач, офлајн или TCP/IP мрежниот Пристап Контролер, поврзани со контрола на пристап на производи. Заедно со RFID Картички, специјални мини картички, Паметни етикета, RFID Тагови, NFC rfid уво ознака , исто Така, имаме специјални тргување бизнис на Идентификација на Животните, како Стакло rfid ear tag (microchip), уво rfid уво ознака , во согласност со ISO11784/11785.

Признавање На Чекање:
Читање-пишување
Чип Капацитет:
512bit R/W Меморија
моќност:
Пасивни Картичка
Бренд Име:
Ѕвезда
Прочитајте Опсег:
1-3cm
Број На Модел На:
EM4305
Чип Вид:
Безконтактни лична Карта
Големина:
1.25*7MM
Контури:
Туѓо Картичка
Фреквенција:
134.2 khz
чип:
EM4305
Примена:
Змија Риба Куче крава мачки Животинско Идентификација/следење
Материјал:
Biocompatible Стакло
Standrad и Протокол:
ISO11784/5 FDX-Б
Пренос Принцип:
Целосна Duple FDX-Б
R

Тие исто така купуваат со овој производ