.

.

JIGU Замена на Висок Капацитет Црна лаптоп со батерија ЗА ЛЕНОВО 51J0226 ASM 42T4586 FRU 42T4585 L06L6Y02 57Y6266 ASM 42T4728

JIGU Замена на Висок Капацитет Црна лаптоп со батерија ЗА ЛЕНОВО 51J0226 ASM 42T4586 FRU 42T4585 L06L6Y02 57Y6266 ASM 42T4728

DEN 768.96
Количина на стоки

Во сите случаи, купувачите плаќаат такси превозот на свој трошок да се вратат на производи за замена или враќање на средствата.7% Наплата Велика Британија го Оценувате (точка пристигна) 9.
Сериозни Купувачот Само! Ве молиме место конкурираат само ако вие се согласувате со сите услови.
Батерија Тип : Li-ion Напон : 10. Секој батеријата има свој модел на името(или дел број,P/N), можете да ги најдете на вашата оригинална батерија. Ве молиме контактирајте со нас ако не сте задоволни со објектот по прими. За сите врати производи, клиентите МОРА да контактирате со нас за враќање адреса.9%
Наплата Шпанија го Оценувате (точка пристигна) 3.1 V Етикета покаже Капацитет : 5200m Ah Целосно капацитет : 4400m Ah
Тип На Производ : Замена На Батеријата (100% Сосема Нов)
Состојба : 100% Сосема Нов , 24 месеци гаранција ! Сертифицирани од страна CE & Rohs !
Оваа G430 батеријата е компатибилна со следниве дел броеви : ЗА ЛЕНОВО 51 J0226 ASM 42 T4586 FRU 42 T4585 L06 L6 Y02 57 Y6266 ASM 42 T4728 FRU 42 T4727 L08 L6 C02 L08 O6 C02 L08 S6 C02 Оваа G430 батеријата е компатибилна со следниве модели : ЗА ЛЕНОВО 3000 G430 3000 G450 Серија 3000 N500 Idea Pad G430 20003 3000 G430 4152 3000 G450 A 3000 N500 4233-52 U Idea Pad G430 Серија 3000 G430 4153 3000 G450 M 3000 N500 Серија Idea Pad Z360 3000 G430 Серија 3000 G530 G430 Idea Pad Z360-091232 U 3000 G430 A 3000 G530 4151 G450 Idea Pad Z360-091233 U 3000 G430 L 3000 G530 444-23 U G530 Idea Pad Z360 A-О 3000 G430 LE 3000 G530 DC T3400 G550 Idea Pad Z360 A-PSI 3000 G430 M 3000 G530 Серија G550-2958 LEU 3000 G450 3000 G530 A G550-2958 LFU 3000 G450 2949 3000 G530 M Idea Pad G430
Answer : ___________________________ Note :
Пред ставање на ред, ве молиме бидете сигурни дека моделот ќе купите одговара за вашиот лаптоп или лаптоп.7% Наплата
По уплата е потврдена како валидни, објектите ќе бидат испратени во рок од 1-2 работни дена. Ако не добивате нашиот одговор, ве молиме љубезно повторно испратени на вашата e-mail и ние ќе ви одговори на вас како е можно поскоро. Земја
Време на испорака Работни Дена (не вклучувајќи празник) 5-7 8-11 12-14 15-19 20-22 >22 Работни Дена + сабота + недела 5-9 10-15 16-20 21-25 26-30 >31 сад го Оценувате (точка пристигна) 5 . Увозни давачки, даноци и други обичаи поврзани трошоци не се вклучени.5% Наплата Канада го Оценувате (точка пристигна) 0. Тоа ќе потрае околу 7-15 работни дена да брод на големи земји како САД, Западна Европа,Австралија и др.
Предмети се испраќаат од Кина користење на Воздухопловната, стигнат до најголемиот број на земји во рок од 10 до 20 работни дена. Купувачите ги сноси сите одговорности за сите дополнителни трошоци настанати (ако ги има). EMS зема околу 5-8 работни дена.
Ако сакате побрзо превозот, ве молиме изберете ЕМС или DHL како вашиот превозни средства.
Забелешка : Цените се прикажани вклучуваат гориво надоместоци.
Времето за испорака зависи од дестинацијата и други фактори, тоа може да трае до 20 работни дена.
Превозот :
Ние Брод на Светот, освен APO/FPO.
Повратни информации :
Ние ќе остави ПОЗИТИВНИ ПОВРАТНИ информации по добивањето на плаќање.
Ние се нудат три опции за превозот.0% Наплата Германија го Оценувате (точка пристигна) 11. Овој производ има 24 месеци гаранција. Кога ќе ја одберете Сингапур Пост препорачана пошта, тоа е бесплатно и платено од страна на продавачот.
Гаранција :
1.4% Наплата Австралија го Оценувате (точка пристигна) 21. Рефундирање ќе се направи по приемот на врати објектот.

Бренд Име:
JIGU
Тип:
Li-Ion
Компатибилен Бренд:
Леново
Батеријата Напон:
10.8 V/11.1 V
Број На Модел На:
G430 51J0226 ASM 42T4586 FRU 42T4585 L06L6Y02
Пакет:
Yes
Место на Потекло:
Guangdong Кина (Копно)
Клеточно ниво:
Одделение Мобилен
Состојба:
Сосема Нов, работи како Вистински Делови, 100% Компатибилен ОЕМ
Гаранција:
2 години
Батеријата Боја:
Црна
Батеријата клетки:
6 клетки Гранд Нов
Уверение:
CE,FCC, RHOS
is_customized:
Yes
R

Тие исто така купуваат со овој производ