.

.

Чисто Стакло Гонг Фу Чај Служи Стомна 220ml Б-311B

Чисто Стакло Гонг Фу Чај Служи Стомна 220ml Б-311B

DEN 456.00
DEN 479.52
-5 %
Количина на стоки


Име
Чисто Стакло Ча Хаи
Гонг Фу Чај Служи Стомна
Б-311 B
Цена
$7.99
Капацитет
220 ml (7.4 fl мл)
Производител
Шангај Општи Стока и Подарок Co., Ltd.
Спецификација
Дијаметар : 75mm
Висина : 85mm
Тежина : 190g
Материјал
Отпорни на топлина стакло
(-20°C 150°C)
Потекло
Шангај, Кина
Оценка
"""""
(5 надвор од 5)
Превозот
БЕСПЛАТЕН превозот во светот
Опис
Со овој serveware, Gongfu чај може да биде донесено. За што служи чај подготвени во steeping првенство ( gaiwan ) или teapot, нашите стомна добива работа во стил. Можете да ја преточуваме на целата содржина на gaiwan во стомна за повеќе домот presentaion, или да им служи на гостите од поголеми teapot и истурете го остатокот во стомна да се избегне над-подготовка и имаат чај подготвена и чека за секунди.
Сите тежини и димензии се приближни.
Скенирање на овој QR кодот за да добиете повеќе попуст од мобилен!

Drinkware Тип:
Стакло
Бренд Име:
Змеј Чај Куќа
Обликот:
Круг
Број На Модел На:
Б-311B
Материјал:
Стакло
Количина:
1
R

Тие исто така купуваат со овој производ