.

.

За високо-брзински пренос на LVDS конектор, HSD видео кабел за да се наведнуваат HSD (од FAKRA SMB брзо)

За високо-брзински пренос на LVDS конектор, HSD видео кабел за да се наведнуваат HSD (од FAKRA SMB брзо)

DEN 624.00
Количина на стоки


Имате некоја нова направа за да се сретне со вас, е исто така општите преобликува продавници се бори да најде заеднички, авто конектори со голема брзина. Меѓународен повик : автомобилската пренос HSD приклучок со голема брзина. FAKRA SMB конектори во моментов на пазарот од пет пати побрзо брзина на пренос, номинална отпорност на 100 ohms.
Бебе листата :
1. Пластични школка 1 (универзална)
2. Метално тело наведнуваат еден
3. Опашката линија притискање 1
4. Белата гума core еден
5. Центарот pin 4 корен
Потекло : Кина
Потоа добро кабел слики :
Со цел да се усогласат со автомобил повеќе и повеќе големи количини на видео пренос на информации, и да се постигне побарувачката на енергија од високо-брзина на дигитален пренос на податоци, шун прецизност користење низок напон диференцијални сигнал (на LVDS) систем за интерфејс на четири сигнал линии на диференцијална пренос принцип, структура дизајн во комбинација со IEEE 1394 и USB интерфејс карактеристики, развој на високи анти-мешање, ниско ниво на бучава, две-начин и со 4 срцето сигнали на високо-брзински пренос на линија конектор HSD конектор, појавување на 100 ohms отпорност вредност, систем за интерфејс компатибилен со Европските производители, бегаат од сите истражување и развој на прецизност на 4 срцето сигнал конектор, за изгледот и структурата, од автомобилската конектор механички картичка стандард на дизајн, функционални боја избори и да се стави во ред дизајн, за да се исполнат барањата на глобалната automakers, го прави дизајнот на приклучок, може да се широко се применува со возило USB, IEEE 1394, ETHERNET и LVDS фотографска камера, итн.

Број На Модел На:
lvds конектор
R

Тие исто така купуваат со овој производ