.

.

mosunx Нови HD HDD Хард Диск Адаптер Конвертор-Кабел USB 2.0 да SATA, IDE S-ATA 2.5 Дар Мар 13 Капка Брод

mosunx Нови HD HDD Хард Диск Адаптер Конвертор-Кабел USB 2.0 да SATA, IDE S-ATA 2.5 Дар Мар 13 Капка Брод

DEN 139.00
DEN 198.24
-30 %
Количина на стоки


Новиот HD HDD Хард Диск Адаптер Конвертор-Кабел USB 2.0 да SATA, IDE S-ATA 2.5
Опис :
100% Сосема нов висок квалитет
Количина : 1pcs
Можете лесно може да се соберат 2.5" SATA HDD мобилни куќиште со овој USB да SATA кабел
Исто така можете да ги користите saperatelyкористите USB да SATA кабел за да го поврзете 2.5 SATA HDD да го компјутерот
Изградена во LED Светло за Моќ Укажуваат на
USB 2.0 да SATA 15 + 7 pin конектор
Погоден за 2.5" SATA Хард Диск
USB 2.0 интерфејс, цената на пренос до 480 Mbps
Backwardly компатибилен со USB 1.0
Двојно USB конекторите за да нема потреба од надворешна сила за поддршка на HDD до 7200rpn (Кога недостатокот на енергија, ве молиме да поврзете дополнителни USB конектор, со компјутер)
Поддршка на Windows 98 SE/ME/2000/XP/Vista/Win 7 и Mac
Напојува преку компјутер со USB приклучок, без надворешна сила бара
Поддршка топла swap
Кабел должина : USB да SATA-43cm; USB на USB-12cm
Тежина : Околу 40g
Едноставен и лесен за употреба
Пакет Содржина :
1 x USB да SATA Кабел (Без трговијата на мало Пакување)

Должина на кабел:
Други
Пакет:
Yes
Тип:
USB Адаптер
Производи Статус:
Акции
Бренд Име:
mosunx
Број На Модел На:
USB 2.0 да SATA, IDE S-ATA 2.5
Type1:
Изградена во LED Светло за Моќ Укажуваат на
Type2:
USB 2.0 да SATA 15 + 7 pin конектор
type3:
Погоден за 2.5 SATA Хард Диск
type4:
USB 2.0 интерфејс, цената на пренос до 480Mbps
type5:
Backwardly компатибилен со USB 1.0
type6:
Напојува преку компјутер со USB приклучок, без надворешна сила бара
Type7:
Должина на кабел
R

Тие исто така купуваат со овој производ